Dochází k ovlivnění voleb? Podezření na kupčení s hlasy v Krupce na Teplicku

Volební urna, ilustrační snímek. Foto: Pixabay.com
Volební urna, ilustrační snímek. Foto: Pixabay.com

KRUPKA - V Krupce na Teplicku by se mohlo kupčit s volebními hlasy do poslanecké sněmovny. Případnou manipulací voleb se již zabývá policie.

Reklama

Podle mluvčí krajské policie Aleny Bartošové policisté přijali oznámení v rámci Ústeckého kraje, které mají mít údajnou souvislost s volbami.

Přitom v minulosti už byly v souvislosti s volbami v Krupce problémy a musely se zde volby dříve opakovat. Nyní se zdá, že by mohlo dojít ke stejnému problému.

Více ale policie nezvejřejnila, proto není zřejmé, zda k "něčemu" došlo nebo ne.

Podle MF Dnes se mohlo stát, že by se například na sídlišti Horní Maršov mohli pohybovat lidé, kteří mají s kupčením s hlasy zkušenosti. Miroslav Brož ze sdružení Konexe sdělil serveru idnes.cz, že by se letos mohlo nabízet 300 korun za hlas.

Pochybnosti o kupčení s hlasy v Krupce ale nejsou náhodné. V roce 2010 a 2011 se tam musely opakovat komunální volby hned třikrát a pochybnosti o regulérnosti voleb se zde objevili i v roce 2014.

Potencionální kupčení s hlasy se objevuje v oblastech, kde bydlí převážně sociálně slabé obyvatelstvo. Problémy s volbami se dříve ale objevily i v Bílině či Chomutově.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře