Do bazénu s dětmi na Lovosicku se dostal elektrický proud. Skončily v nemocnici

Kemp Jordán v Oparenském údolí. Foto: Campjordan.cz
Kemp Jordán v Oparenském údolí. Foto: Campjordan.cz

Oparenské údolí (Lovosicko) - Do bazénu s koupajícími dětmi na dětském letním táboře v kempu Jordán v Oparenském údolí na Lovosicku se dostal elektrický proud, který zranil 29 lidí, mezi nimi děti. Ty skončily v nemocnici.

Reklama

Celkem 29 lidí, z toho 26 dětí skončilo v úterý (7.7.2015) v nemocnici poté, co bazén v kempu v Oparenském údolí na Litoměřicku zasáhl elektrický proud. Zranění nejsou podle zdravotníků vážná, mezi poraněnými je ale šestadvacet dětí. Kauzu vyšetřuje policie.

Poraněným dětem je většinou mezi pěti a osmi lety. V péči zdravotníků skončili také tři dospělí.

Podle prvních informací záchranářů zřejmě natekla voda do šachty s elektrickým vedením. Záchranná služba převezla 26 dětí a tři dospělé do nemocnic v Roudnici nad Labem, Litoměřicích, Teplicích a Ústí nad Labem.

Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Petra Bureše nešlo o žádný případ bezvědomí. "Šlo o reakce na úraz elektrickým proudem, rozhodně to nebylo tak, že bychom viděli nějaké fibrilace srdce a podobně. U osmi dětí šlo o subjektivní potíže, brněly je ručičky a podobně," uvedl.

Tábor s dětmi pořádal Dům dětí a mládeže v Děčíně. "Rád bych uklidnil všechny rodiče, že jejich děti jsou v pořádku. Podle informací, které jsem získal od hlavní vedoucí se jednalo o slabší probíjení elektrickým proudu v bazénu střediska a pro jistotu byly proto všechny zasažené děti převezeny na pozorování a kontrolu do okolních nemocnic. Nedošlo k žádnému závažnému zranění a kromě tří dětí jsou již všechny zpět ve středisku. Uvedené tři děti zůstávají pro jistotu na pozorování," konstatoval Miroslav Lochman.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře