Celní správa se zaměřuje na nelegální přepravy topných olejů. Míří sem z Německa

Ilustrační snímek. Foto: archiv Události112.cz
Ilustrační snímek. Foto: archiv Události112.cz

ÚSTECKO - V minulých dnech se celníci zaměřili na pašování topného oleje rovněž známého pod označením "červená nafta". Docházelo totiž k nelegálnímu převozu této suroviny z Německa na území Ústecka a Teplicka.

Reklama
Minulý týden celníci zajistili skoro tři tisíce litrů tohoto topného oleje.

Celníci se zaměřovali na kontrolu nelegální přepravy minerálních olejů v příhraničních oblastech a zjistili hned tři takové nelegální přepravy.

Minulou středu policisté prý chytili řidiče dodávky na dálnici D8 v blízkosti obce Petrovice. "V nákladovém prostoru vozidla nalezli plastovou IBC kostku a v ní 991 litrů načervenalé olejovité kapaliny se zápachem nafty. O dvě hodiny později už stavěli bílou dodávku zn. VW Transportér," uvádí poručík Jiří Nejedlý ze státní správy na webu tydenikpolicie.cz. V útrobách dodávky se prý našlo 1000 litrů této kapaliny ve dvou nádržích tohoto vozidla.

Následně celníci stavěli řidiče v Dubí na Teplicku. Tam prý řidič převážel kanystry s 770 litry topného oleje.

Všichni řidiči údajně tvrdili, že olej koupili v Německu, ale nepředložili doklady o zdanění vybraných výrobků podle zákona o spotřební dani.

Červená nafta se používá pro výrobu tepla, vzhledem k její nižší ceně se ale občas používá i jako palivo do aut. V takovém případě ale řidiči musí předložit doklady o zdanění topného oleje na území ČR, jinak dostanou pokutu a kapalina propadne státu.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře