Zemanova pomsta? Poslanec Dominik Feri či hejtman Martin Půta nedostali pozvánku na Hrad

Martin Půta. Foto: archiv Liberecký kraj
Martin Půta. Foto: archiv Liberecký kraj

SEVERNÍ ČECHY - 100 let Republiky slaví Česká republika, kdy 28. října 1918 vzniklo Československo. Ovšem na Pražském hradě nebudou přítomni někteří kritici Miloše Zemana. Hrad se rozhodl je nepozvat na slavnostní večer s udílením vyznamenání.

Reklama

Mezi významnými osobnostmi, které neobdržely pozvánku na slavnostní vyznamenávání u příležitosti 100. výročí vzniku Československa, jsou mnozí.

Například poslanci Petr Gazdík, Miroslav Kalousek, Dominik Feri nebo nejvyěěí žalobce Pavel Zeman či liberecký hejtman Martin Půta, zlínský hejtman a senátor Jiří Čunek.

Pozvánku nedostal ani pardubický hejtman Martin Netolický nebo končící primátor Brna Petr Vokřál. Ze zveřejněných jmen lze vyčíst, že jsou mezi nimi nejen Zemanovi kritici, ale i ti, co veřejně podpořili v prezidentské volbě Jiřího Drahoše.

Naopak někteří z politiků, kteří pozvánku dostali, se slavnostního večera nezúčastní.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v úterý (23.10.2018) řekl, že neuvede seznam těch, kteří nebyli pozváni.

"Chci zdůraznit, že jich je opravdu minimální počet, možná by se vešli do většího výtahu. Z naší strany jde o určité vyjádření laskavosti. Nechceme těmto lidem způsobovat zbytečné dilema při vědomí, že už takřka šest let úkorně prožívají fakt, že občané České republiky dvakrát ve svobodných a demokratických volbách zvolili prezidentem Miloše Zemana,“ zdůraznil podle ČTK Jiří Ovčáček.

Reklama

Hodnocení

2.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře