Zdeněk Bergman kvůli výroku na adresu Zemana zatím vyvázl bez trestu

Zdeněk Bergman. Foto: Facebook/Z. Bergman
Zdeněk Bergman. Foto: Facebook/Z. Bergman

TEPLICE - Za výrok o Miloši Zemanovi zatím nebude potrestán. Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman "ustál tlak" a náměstek pro krajské školství Petr Šmíd (SPO) návrh o snížení odměn nenavrhl.

Reklama

Samotný Zdeněk Bergman očekával, že snížení odměn až o možnou výši 100 tisíc korun, ho "nemine". Vyplývalo to aspoň z vývoje kolem aféry o tweetu o tom, že podobizny prezidenta Miloše Zemana budou "zahrabány do kompostu".

Bergman se na adresu hlavy státu vyjádřil po vulgárních slovech Miloše Zemana  pronesených v živém rozhovoru veřejnoprávního Českého rozhlasu.

Aféra následně žila "svým životem" na sociálních sítích a také na krajské politické scéně.

SOUVISEJÍCÍ: Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman chce zahrabat portréty Zemana do kompostu. Odvolejte ho, vyzvala Hyťhová z SPD

Zejména v části SPO a SPD.

Na "kobereček" si Bergmana pozval Petr Šmíd, který má na kraji v Ústí nad Labem v kompetenci školství. Člen SPO avizoval, že navrhne krajské radě snížení odměn řediteli teplického gymnázia. Zřizovatelem školy je Ústecký kraj.

Avšak nakonec se tak nestalo.

"Žádný návrh na snížení odměny panu Bergmanovi nepadl. Rada Ústeckého kraje ale vyjádřila zásadní nesouhlas s jeho vyjádřením, kterým poškodil jméno gymnázia a Ústeckého kraje,“ sdělil podle IDNES.cz Petr Šmíd.

Podle jeho slov se odměnami ředitelů příspěvkových organizací kraje bude rada zabývat na svém příštím zasedání, které se uskuteční na konci listopadu 2018.

SOUVISEJÍCÍ: Aféra teplického ředitele gymnázia. Zdeněk Bergman za slova o Zemanovi asi dostane trest

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře