Žatec odstartoval modernizaci autobusového nádraží. Stavbu mohou zdržet archeologové

Autobusové nádraží v Žatci. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Autobusové nádraží v Žatci. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Žatec - Nové modernizované autobusové nádraží má být do konce září 2015 vybudováno v Žatci. Pokud to realizační firma nestihne, město bude mít velký problém. V opačném - pozitivním - případě rekonstrukci z významné části zafinacuje evropská dotace.

Reklama

Během pár měsíců stavební firma, vítěz zakázky, musí postavit zastřešená nástupiště, odbavovací halu i obvodové zdi. Tomu ale bude předcházet odvodnění celého plochy a zavedení nových sítí.

V případě bezproblémovosti Žatec obdrží od ROP Severozápad 40 milionů, v opačném případě nikoliv a celé financování stavby zůstane na bedrech městského rozpočtu.

Přesto vedení města po obdržení příslibu několik týdnů lavírovalo, nakonec se začne stavět. Poprvé stavební dělníci do země kopli v těchto dnech. Na celou stavbu má firma 7 měsíců.

Nejvíce času zabere budování nových sítí pod povrchem nádraží a odvodnění celé plochy. Na to budou dohlížet i archeologové. A těch se zaintereované strany obávají, protože v případě nálezů mohou stavbu významně pozdržet.

S modernizací autobusového nádraží začnou i v Litoměřicích, avšak v Lovosicích projekt "odpískali". Obě města rovněž získala evropskou dotaci.

ČTĚTE:  Litoměřice nebo Žatec mají dotaci na autobusová nádraží. Lovosice ji odmítnou

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře