Zamíří rumburská nemocnice do insolvence? Padlo trestní oznámení na kraj i pojišťovnu

Lužická nemocncie. Foto: archiv Město Rumburk
Lužická nemocncie. Foto: archiv Město Rumburk

RUMBURK - Krize se zajištěním akutní zdravotní péče ve Šluknovském výběžku se prohlubuje. Rumburští zastupitelé neschválili finanční injekci do Lužické nemocnice. Ta zřejmě míří k insolvenci. Padlo i první trestní oznámení.

Reklama

Na mimořádném zasedání zastupitelstva (9.7.2019) města Rumburk nebylo rozhodnuto ve prospěch uvolnění desítek milionů korun do Lužické nemocnice. Majoritním akcionářem je město Rumburk.

Nemocnice se dlouhodobě potýká s finančními problémy. Dluh za rok 2018 a finanční zajištění roku 2019 měli schválit zastupitelé města, pokud by chtěli nemocnici zachránit od vyhlášení insolvence.

Rozhodli v neprospěch nemocnice, kterou město vlastní.

Valná hromada akciové společnosti Lužická nemocnice pravděpodobně rozhodne o insolvenci. Pokud se tak stane, provoz nemocnice bude v krizovém režimu.

Další hrozbou je hromadný odchod zaměstnanců nemocnice, kteří žijí v nejistotě.

Naštvaní jsou i pacienti a veřejnost ze Šluknovského výběžku.

Situací okolo nemocnice kromě Ústeckého kraje, Krajské zdravotní, Všeobecné zdravotní pojišťovny, ministerstva zdravotnictví a města Rumburk se zřejmě bude zabývat i policie.

Padlo totiž trestní oznámení.

Jeden ze zástupců občanské iniciativy Zachraňme nemocnici v Rumburku podal, dle vyjádření ve stejnojmenné facebookové skupině, trestní oznámení na Ústecký kraj, Krajskou zdravotní a Všeobecnou zdravotní pojišťovnu.

Kromě toho na krizovou situaci mají upozorňovat i reklamní bannery v ulicích města Rumburk. Konkrétně na příjezdových komunikacích.

SOUVISEJÍCÍ: Těžkooděnci dohlíželi na zhruba 200 lidí, kteří před krajským úřadem žadali: Zachraňte Lužickou nemocnici!

Reklama

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře