Žalobce odložil trestní oznámení na 28 krajských zastupitelů kvůli výsypkám

Krajský úřad Ústeckého kraje. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czKrajský úřad Ústeckého kraje. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústecký kraj - Trestní oznámení na 28 bývalých nebo současných zastupitelů Ústeckého kraje podané Leo Steinerem odložilo krajské státní zastupitelství. Politici v roce 2012 rozhodli, že kraj zaplatí 24 milionů korun na reklamnu na výsypky.

Reklama

"Podané trestní oznámení neobsahuje skutečnosti, které by nasvědčovaly spáchání trestného činu," citoval z usnesení krajského státního zastupitelství Leo Steiner, který v lednu 2014 podal trestní oznámení na 28 politiků z Ústeckého kraje.

Leo Steiner v trestním oznámení uvedl podezření, že zastupitelé zneužili svou pravomoc a kraji vznikla škoda.

A to tím, že 28 krajských zastupitelů, kteří na krajském zasedání 27. června 2012 zvedli ruku pro 24 mil. Kč z rozpočtu Ústeckého kraje. Peníze byly určeny pro proplacení Propagace rekultivovaných a revitalizovaných území v Ústeckém kraji.

"Státní zástupce své rozhodnutí odůvodnil tím, že k ukončení smlouvy o poskytnutí dotace došlo z důvodu minimalizovat škody, které by Ústeckému kraji jinak vznikly," upřesnil Leo Steiner s tím, že státní zástupce uznal, že škoda kraji vznikla. Jenže hlasování zastupitelů nelze kriminalizovat.

Leo Steiner před dvěma měsíci uvedl: "Ačkoliv měli již řadu měsíců dostatek informací zpochybňujících tento projekt, včetně prošetřování tohoto projektu orgány činnými v trestním řízení, svým hlasování ho vědomě podpořili, po zamítnutí podpory tomuto projektu z prostředků EU - ROP Severozápad."

„V následujících měsících soud bude posuzovat spáchání trestného činu ve věci projektu Propagace rekultivovaných území v Ústeckém kraji. Já nyní iniciuji prošetření spáchání trestného činu souvisejícího s rozhodnutím 28 zastupitelů kraje mimořádně podpořit tento projekt 24 miliony Kč, ačkoliv měli dostatek informací o jeho nesrovnalostech, rizicích a policejním prošetřování," dodal tehdy Leo Steiner.

ČTĚTE: Politik Leo Steiner z KDU-ČSL podal trestní oznámení na 28 zastupitelů Ústeckého kraje

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře