Žalobce odložil trestní oznámení na 28 krajských zastupitelů kvůli výsypkám

Krajský úřad Ústeckého kraje. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czKrajský úřad Ústeckého kraje. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústecký kraj - Trestní oznámení na 28 bývalých nebo současných zastupitelů Ústeckého kraje podané Leo Steinerem odložilo krajské státní zastupitelství. Politici v roce 2012 rozhodli, že kraj zaplatí 24 milionů korun na reklamnu na výsypky.

Reklama

"Podané trestní oznámení neobsahuje skutečnosti, které by nasvědčovaly spáchání trestného činu," citoval z usnesení krajského státního zastupitelství Leo Steiner, který v lednu 2014 podal trestní oznámení na 28 politiků z Ústeckého kraje.

Leo Steiner v trestním oznámení uvedl podezření, že zastupitelé zneužili svou pravomoc a kraji vznikla škoda.

A to tím, že 28 krajských zastupitelů, kteří na krajském zasedání 27. června 2012 zvedli ruku pro 24 mil. Kč z rozpočtu Ústeckého kraje. Peníze byly určeny pro proplacení Propagace rekultivovaných a revitalizovaných území v Ústeckém kraji.

"Státní zástupce své rozhodnutí odůvodnil tím, že k ukončení smlouvy o poskytnutí dotace došlo z důvodu minimalizovat škody, které by Ústeckému kraji jinak vznikly," upřesnil Leo Steiner s tím, že státní zástupce uznal, že škoda kraji vznikla. Jenže hlasování zastupitelů nelze kriminalizovat.

Leo Steiner před dvěma měsíci uvedl: "Ačkoliv měli již řadu měsíců dostatek informací zpochybňujících tento projekt, včetně prošetřování tohoto projektu orgány činnými v trestním řízení, svým hlasování ho vědomě podpořili, po zamítnutí podpory tomuto projektu z prostředků EU - ROP Severozápad."

„V následujících měsících soud bude posuzovat spáchání trestného činu ve věci projektu Propagace rekultivovaných území v Ústeckém kraji. Já nyní iniciuji prošetření spáchání trestného činu souvisejícího s rozhodnutím 28 zastupitelů kraje mimořádně podpořit tento projekt 24 miliony Kč, ačkoliv měli dostatek informací o jeho nesrovnalostech, rizicích a policejním prošetřování," dodal tehdy Leo Steiner.

ČTĚTE: Politik Leo Steiner z KDU-ČSL podal trestní oznámení na 28 zastupitelů Ústeckého kraje

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře