Žákyně šesté třídy vrazila facku učiteli. Ostatní děti ji měly podporovat

Třída ve škole, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Třída ve škole, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

BÍLINA - Žákyně šesté třídy základní školy v Bílině vrazila facku učiteli. Incident měl být podle vedení školy údajně plánovaný. Ostatní děti dívku při činu měly podporovat.

Reklama

"Mnoho žáků o něm vědělo, útok podporovalo a považovalo jej za zábavu,“ stojí v prohlášení školy na sociální síti. Podle televize Nova, která na případ upozornila, chtěla žákyně učitele potrestat fackou za poznámku, kterou od něj dostala.

Incidentem se kromě vedení školy zabývá i policie s orgánem sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD).

Podle výpovědí svědků se incident měl odehrát zhruba takto:

"Zaťukala mu na rameno, vrazila mu facku a utekla. Šla (za ním) do kabinetu a okolo kabinetu stálo víc dětí,“ popsala podle televize Nova incident jedna ze studentek.

"V žádném případě nebudeme takové chování tolerovat a přecházet. Jedná se o naprosté překročení hranic slušného chování a nemá nic společného s klasickou nekázní, kterou vzhledem k věku a vývoji žáků v rámci možností respektujeme,“ píše se ve vyjádření školy na Facebooku.

"Chceme také předejít všem pomluvám a osočování, které jsou s touto událostí spojeny. Nedošlo k žádnému zranění, šlo o jednu naplánovanou facku před obecenstvem."

Incidentu se věnuje i vedení města Bílina.

Napadený učitel navíc zvažuje podání trestního oznámení.

Téma navíc rezonuje sociálními sítěmi.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře