Za prací do Saska? U Pirny a Heidenau vznikne velká průmyslová zóna Oberelbe

Výstavba haly, ilustrační foto. Foto: archiv Město Cheb
Výstavba haly, ilustrační foto. Foto: archiv Město Cheb

SASKO, SEVERNÍ ČECHY - Dálnice D8/A17 se má stát magnetem pro průmyslové, logistické a obchodní firmy. V Sasku, jen 50 kilometrů od Ústí nad Labem, má vzniknout velká průmyslová zóna Oberelbe. Připravují ji tři města: Pirna, Dohna a Heidenau.

Reklama

Dálniční osa Praha - Drážďany má být zajištěním prosperity nejen pro aglomeraci Ústí nad Labem - Teplice, ale také pro oblast Pirny a Heidenau. Právě tato města, která mnozí Češi díky nákupním centrům dobře znají, připravují velkou průmyslovou a rozvojovou zónu Oberelbe (Horní Labe).

"Budoucí „průmyslový park Oberelbe“ poskytuje kolem 90 hektarů hrubé plochy pro regionální a celostátní průmysl. Dobře navržený pozemek o velikosti 50 ha má výborné dopravní spojení," stojí v tiskové zprávě města Pirna.

Nová průmyslová zóna vznikne u dálnice A17/D8 a silničního přivaděče B 172a. A to mezi městy Pirna, Dohna, Heidenau a obce Großsedlitz, ve které je turisticky atraktvní barokní zahrada.

"Kromě toho dalších 20 ha lze vnímat jako rezervu pro další rozvoj. V budoucnu by mohlo vzniknout až 160 ha plochy. Studie doporučuje vytvořit menší průmyslové a obchodní podniky, které vyžadují plochu o velikosti 1 až 10 hektarů," uvádí se v tiskové zprávě.

Náklady na vybudování první etapy jsou kalkulovány na 61 milionu Eur.

"Studie proveditelnosti dochází k závěru, že na ose Drážďany - Praha bude poptávka orientovaných obchodních a průmyslových ploch. Plánovaná oblast má potenciál stát se významným průmyslovým centrem v oblasti Drážďan s výhodami pro celý region," uvádí zpráva.

"Cítíme hospodářský rozmach našeho regionu. Naše města mají mnohaletou tradici průmyslových areálů. Naším záměrem je vybudovat moderní a mezinárodně konkurenceschopné obchodní umístění v prostředí Drážďan specializující se na výzkum," uvedl primátor Pirny Klaus-Peter Hanke.

"Naše města jsou připravena čelit novému globálnmu rozvoji. Chceme zvýšit atraktivitu regionu Drážďany a být magnetem pro mladé podnikatele, inženýry a kvalifikované pracovníky," dodal starosta Heidenau Jürgen Opitz.

SOUVISEJÍCÍ: Česká ekonomika na rozcestí. Automatizace a robotizace ubere pracovní místa v montovnách či skladech

Chebsko a Děčínsko (Šluknovsko): Regiony u německých hranic s velkými rozdíly. Víme proč!

Boj o zaměstnance. Německé továrny chtějí urvat Čechy za 42 tisíc

Nekolová restartuje, Sobotka normalizuje. Sklady a montovny jsou budoucností Česka?

Obří logistický sklad Mercedesu může být v Česku. Nabízí se Lovosice, Most nebo D8 u Prahy

Jaká je vize pro souměstí Podkrušnohorské pánevní oblasti?

Vzniká aglomerace Ústí nad Labem - Teplice. Díky D8 region má napodobit Plzeňsko

Životní úroveň v Česku jako v Německu? Víme, proč Vize TOP 09 pokulhává

Reklama

Hodnocení

2.89 hvězdiček / Hodnoceno: 19x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře