Z Bulovky u Arnoltic mizí nelegální odpad do spalovny

Odpad z Bulovky bude spálen v liberecké spalovně. Foto: archiv Liberecký krajOdpad z Bulovky bude spálen v liberecké spalovně. Foto: archiv Liberecký kraj

Arnoltice - Z Bulovky se začaly odvážet a likvidovat nelegální odpady. Ty skončí v liberecké spalovně.

Reklama

Na základě výsledků jednání zástupců ministerstva životního prostředí, České inspekce životního prostředí a Libereckého kraje s německou SAA agenturou budou z lokality Arnoltice odvezeny a předány k odstranění odpady plastů a textilu, které sem byly dovezeny za účelem využití v rámci přeshraniční přepravy odpadů v roce 2005 a 2006.

Poslední provozovatel zařízení ke sběru, výkupu a využití odpadů (společnost Nisa Recycling) v roce 2010 opustil areál bývalého teletníku, v němž bylo zařízení provozováno, a na lokalitě zanechal všechny odpady, které byly v době provozu zařízení ke sběru, výkupu a využití na lokalitu přijaty (zhruba 9 tisíc tun odpadů).

Společnost Nisa Recycling současně změnila své sídlo a provedla změnu statutárního orgánu, kdy jediným jednatelem společnosti se stal občan Moldavské republiky. Ze všech souvislostí není pochyb, že se jedná o tzv. „bílého koně“. V roce 2010 došlo také k prodeji areálu a vlastníkem pozemků i nemovitostí se stali manželé, provozující v areálu prodej uhlí.

Od roku 2010 přestala společnost komunikovat,  a de facto neoficiálně ukončila svoji podnikatelskou činnost.

Po dobu působení společnosti na lokalitě Arnoltice jí ČIŽP uložila několik pokut a nápravných opatření, které ale subjekt neplnil.

V souvislosti s předmětnou činností společnosti podala ČIŽP tři trestní oznámení Policii ČR, a na živnostenský úřad byl dán návrh na odebrání živnostenského oprávnění.

V současné době probíhá 1. etapa odvozu cca 4500 tun odpadů a sanace skladovacích prostor, která bude financována německou stranou.

Ve druhé etapě by měly být odvezeny a předány k odstranění zbývající odpady a vyklizen celý prostor bývalé provozovny. Tyto práce bude na základě rozhodnutí ČIŽP o výkonu náhradního plnění za povinný subjekt, tedy Nisa Recycling, vykonávat Liberecký kraj.

-tz-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí
Údajného pedofila policie nenašla Údajného pedofila policie nenašla
Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?

Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista
Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8

Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu
Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný

Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou
Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery


Komentáře