Vyjela tramvaj mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Spor o financování linky trvá

Tramvaj. Foto: Město Liberec
Tramvaj. Foto: Město Liberec

Od pondělí 25. května 2020 opět jezdí tramvaj číslo 11 mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Avšak smlouva k financování tramvajové linky na jabloneckém zastupitelstvu nebyla schválena.

Reklama

Na programu jabloneckého zastupitelstva byla smlouva, která měla řešit, kdo a jak bude platit za provoz linky číslo 11.  Dosud taková smlouva neexistuje.

K 30. červnu 2020 končí Smlouva o finanční spolupráci ve veřejné drážní osobní dopravě uzavřená mezi Jabloncem nad Nisou jako přispěvatelem a Libercem jako objednatelem.

Zastupitelé proto projednávali smlouvu novou mezi Jabloncem a Dopravním podnikem měst Liberec a Jablonec nad Nisou (DPMLJ), která měla platit od 1. července 2020.

Zastupitelé s ní nesouhlasili a udělili mandát primátoru Jiřímu Čeřovskému jednat s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou a primátorem Liberce Jaroslavem Zámečníkem o podrobnostech smlouvy.

"Pro období od 1. července je nutné řešit veřejnou přepravu tramvajovou linkou č. 11 novým závazkovým vztahem. Pokud by zastupitelé smlouvu schválili v navržené podobě, přešel by Jablonec z pozice přispěvatele do role objednatele,“
řekl primátor Jiří Čeřovský s tím, že zastupitelé s navrženým zněním nesouhlasili.

To vše v době, kdy obě města tlačí čas i pro podání žádosti o dotaci na další část rekonstrukce tramvajové trati.

SOUVISEJÍCÍ: Vlaková nádraží Hrádek nad Nisou a Chrastava čeká rekonstrukce

Reklama

Hodnocení

2.91 hvězdiček / Hodnoceno: 22x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře