Vyjedou zelené autobusy? V části Ústeckého kraje nemusí

Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTECKÝ KRAJ - Komplikace s veřejenou dopravou. V části Ústeckého kraje nemusí jezdit tzv. zelené autobusy. Dopravu zajišťuje společnost BusLine, dopravci údajně pro některé linky došly peníze na zvýšené mzdy řidičů.

Reklama

Přestože Ústecký kraj založil vlastní dopravní podnik, není zřejmé, zda některé autobusy v roce 2019 vyjedou. Avšak ústecký krajský úřad v současnosti řeší jiné protíže, a to se smluvním dopravcem BusLine.

Ústecký kraj má se společností BusLine uzavřenou dodatkovou smlouvu. Firma se v ní zavázala, že bude za stávajících podmínek zajišťovat dopravu v šesti oblastech kraje do poloviny roku 2019, informoval Český rozhlas Sever.

SOUVISEJÍCÍ: Autobusová doprava bude v Ústeckém kraji v režii kraje. Soukromníci skončí

Vedení autobusového dopravce Ústeckému kraji v dopise oznámilo, že firma nemá peníze na zvýšené mzdy řidičů. Podle dopravce se může stát, že některé linky na konci května 2018 nevyjedou.

Konkrétně se jedná o oblasti Ústecka, Děčínska a Litoměřicka.

SOUVISEJÍCÍ: Tři ze čtyř autobusových dopravců v Ústeckém kraji skončí. Co bude dál?

Podle vyjádření kraje pro Český rozhlas Sever situaci nelze rychle řešit s ohledem na to, že kraj další peníze nemá. Navíc podle krajského radního pro dopravu Jaroslava Komínka (KSČM) se může ze strany dopravce jednat o porušení smlouvy.

Kraj prý jedná s dalšími dopravci, aby případný výpadek firmy BusLine byl nahrazen autobusy ostatních smluvních dopravců.

Reklama

Hodnocení

1.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře