Volby se blíží. Místo heren v Ústí nad Labem najednou řeší Romy

Pohled na Ústí nad Labem. Foto: archiv MojeÚstecko.czPohled na Ústí nad Labem. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

ÚSTÍ NAD LABEM /KOMENTÁŘ/ - Na podzim 2018 budou komunální volby. A současná primátorka Věra Nechybová už zahajuje jako lídryně Ústeckého fóra občanů (UFO) předvolební kampaň.

Reklama

Začalo to nenápadně. Náměstek ústecké primátorky Jiří Madar v rozhovoru pro IDNES.cz před několika dny nastínil "ústeckou apokalypsu".

"Do Ústí přicházejí hlavně velké romské rodiny z Košic. Podle údajů z terénu už ve městě žije 35 až 40 tisíc Romů. Když to spočítáte, ve městě dál žije 19 tisíc seniorů, 10 tisíc dětí, a tedy jen 34 tisíc lidí je v produktivním věku a pracuje,“ prohlásil.

Věra Nechybová, která při minulých komunálních volbách kandidovala za ANO a do zastupitelstva na magistrátu se nedostala, nakonec jako náhradnice po "puči" usedla rovnou na nejvyšším postu.

Nyní pro ParlamentníListy.cz řekla: "Snažíme se eliminovat nárůst příjemců dávek, kteří k nám míří z jiných regionů i ze Slovenska. Zavedli jsme poplatek z ubytovací kapacity, připravili jsme návrh opatření obecné povahy, kterým zamezíme, aby úřad práce vyplácel doplatek na bydlení nově příchozím."

SOUVISEJÍCÍ: Hurá do Ústí. Obchod se štědrými příspěvky na bydlení funguje nejlépe na severu Čech

Otázka zní, co vedení města dělalo poslední tři roky?

Dodnes lze dohledat, jaké argumenty měli "pučisté" v roce 2015.

"Na posledním zasedání Rady města Ústí nad Labem zástupci PRO!Ústí informovali o záměru nabídnout ministerstvu vnitra budovy UJEP pro uprchlíky. Základním požadavkem bylo, aby se tato věc neobjevila v zápisu ze zasedání rady. Šlo tedy o evidentní snahu utajit tento záměr před veřejností, protože zápisy z rady města jsou zveřejňovány na webových stránkách," uvedla v roce 2015 prohlášení ústecká primátorka Věra Nechybová.

Nyní to vypadí, že se toto téma stane hlavním ústeckého hnutí UFO.

Zatímco PRO!Ústí mělo před volbami 2014 jedno z témat zrušení hazardu ve městě - což se nepodařilo - UFO raději zvolí jiné "výbušnější" téma.

UFO se totiž profiluje jako strana sportovců a z hazardu jdou do sportu peníze. Navíc zákaz hazardu je úzkoprofilové téma.

Zřejmě si vedení UFO domnívá, že hra s přistěhovalci ze Slovenska, když chybí migranti, bude dost efektní u voličů.

Jeden z obyvatel města to trefně v jedné z internetových diskusí glosoval: "Ústí je v úpadku a nezadržitelně spěje ke stavu před průmyslovou revolucí. Jestli to takhle půjde dál, dopracuje to zpět na pět tisíc obyvatel. Velká část současných obyvatel pouze prochází. Není proč se zde usídlit. Pracovní příležitost je pouze v obsluze území a sociálních službách. A v obchodu s chudobou, hernách a neziskovkách."

DOPORUČUJEME: Babišova vláda chce do Česka více ekonomických migrantů

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu
Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas
Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo

Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe? Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe?
Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu? Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu?
Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř

Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů
V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo? V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo?
Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo! Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo!

Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká
Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý
Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu Konec doplatků na bydlení obchodníkům s chudobou nevoní. Stahují se z Varnsdorfu


Komentáře