Víme, jaké jsou novinky v autobusové dopravě Ústeckého kraje

Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTECKÝ KRAJ - Pravidelná celostátní změna jízdních řádů od 11. prosince 2016 se promítne i ve veřejné dopravě Ústeckého kraje. V jízdních řádech se objeví i řada novinek, platných až od roku 2017.

Reklama

Většina změn se dotkne autobusové dopravy, změny ale čekejte i u vlakové a sezónní turistické dopravy - včetně lodí.

Rozšiřování integrovaného dopravního systému pak přinese nové možnosti cestování s jízdenkou Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) na několika místech i mimo kraj.

„Zlepšení dopravy čeká cestující v Národním parku České Švýcarsko. Posílili jsme tu provoz zelených autobusů na lince 434 zejména v pracovní dny o prázdninách," vybírá z nejdůležitějších změn náměstek hejtmana Jaroslav Komínek.

„Významným počinem bude lednová vzájemná integrace DÚK a Pražské integrované dopravy (PID) na Podřipsku. Díky ní bude možné využít papírovou jízdenku DÚK v řadě autobusových linek PID a naopak," dodává Komínek.

U „zelených autobusů“ dojde k posunům časů, rušení nebo zavádění spojů zejména v ranních školních časech, např. na linkách 679, 683, 685 a 711.

Na lince 676 se zavádí nová trasa přes Krabčice pro dovoz školáků do Horních Beřkovic.

Posunou se školní spoje do Straškova z Mnetěše, Vražkova, Břízy a Račiněvsi. U linky 635 se posunou téměř všechny odjezdy z důvodu zavedení návazností na autobusy Horní Počaply – Mělník a na rychlíky Praha – Hněvice.

Na lince 623 dojde k prodloužení několika spojů z Litoměřic do Bohušovic a Lovečkovic.

Z Třebenic se zavádí nový školní spoj na lince 664. Linka 702 bude zajíždět před školu v ulici Petra Obrovce v Lounech.

Na lince 403 ve Varnsdorfu budou zavedeny tři nové zastávky pro dopravu školních dětí a upraven provoz v souvislosti s integrací MHD Varnsdorf.

Od 1. ledna 2017 se posílí provoz na přeshraniční lince 398 Teplice – Altenberg s návazností na Drážďany. Na Podbořansku se zavádí nová linka 766 z Podbořan do středočeské Jesenice.

Na Litvínovsku budou na lince 501 v úseku Litvínov-Osek přidány spoje a rozjede se nová sezónní turistická linka 526 Litvínov – Dlouhá Louka.

U vlaků se na lince U8 z Děčína do Rumburku změní odjezdy všech spojů přibližně o 20 minut.

V Děčíně tak vznikne návaznost na rychlíky linky R20 do Prahy a osobní vlaky linky U1 do Mostu. Linkou U28 bude možné nově projíždět přes německé území s integrovanou jízdenkou DÚK.

Od jara se rozjede nová turistická linka T2 z Děčína přes Krásnou Lípu a Panský do Mikulášovic.

Linka bude mít k dispozici rozšířenou přepravu jízdních kol. Další turistickou novinkou bude osobní lodní linka 902 z Ústí nad Labem přes Děčín do Hřenska a zpět. I zde bude množná doprava jízdních kol.

SOUVISEJÍCÍ: MAPA A SEZNAM LINEK: Odstartují velké změny v dopravě do Prahy z Roudnice nad Labem

Reklama

Hodnocení

1.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře