VIDEO: Za sesuv na D8 může kamenolom, tvrdí ministerstvo. A chce miliardu

Most na dálnici D8. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Most na dálnici D8. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ - Za sesuvem v červnu 2013 na vybudované těleso dálnice D8 v Českém středohoří nad Prackovicemi nad Labem podle ministerstva dopravy může kamenolom. Odvolává se na posudky. Firmu Kámen Zbraslav žene k soudu, společnost to odmítá.

Reklama

Za sesuv na dálnici D8 může provoz kamenolomu v sousedství dálnice, který byl špatně zabezpečený.

Uvádí to ministerstvo dopravy, které chce vymáhat miliardovou škodu po majitelích firmy Kámen Zbraslav. Podle právního zástupce společnosti Petra Sedláčka firma reagovat na výzvu k zaplacení reagovat nebude a platit nehodlá.

Posudek ministerstva dopravy podpořil další posudek, který nechal zpracovat Ústav struktury mechaniky hornin Akademie věd. Další posudek zadal i bývalý majitel kamenolomu Josef Kačírek. Sesuv prý způsobila zemina navezená na hranu svahu.

Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/sesuv-na-d8-zpusobil-kamenolom-majitel-skodu-zaplatit-nechce-1299966#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylinkelfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copyli

Dosud se uvádělo, že za sesuvem je i nevhodné trasování dálnice. Ekologické organizace upozorňovaly na problémy se stabilitou podloží, a to ještě v době před zahájením stavby dálnice přes České středohoří.

Jenže sesuv není jedinou komplikací. Problémy hlásí Prackovice nad Labem a Litochovice nad Labem, dvě obce ležící pod dálnicí. Sesuv kamenolomu Dobkovičky prý způsobil narušení těsnosti komor čističky odpadních vod.

Vedení obce uvažuje o vyhlášení havarijního stavu a s investorem stavby, tedy Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) jedná o vyřešení technické infrastruktury.

Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/sesuv-na-d8-zpusobil-kamenolom-majitel-skodu-zaplatit-nechce-1299966#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/sesuv-na-d8-zpusobil-kamenolom-majitel-skodu-zaplatit-nechce-1299966#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře