VIDEO: Vláda nemá připraven krizový plán, když nebude těžba uhlí, říká primátor Mostu

Jan Paparega. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Jan Paparega. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Most - Nová koalice na mosteckém magistrátu prosazuje jednotně pokračování těžby uhlí a prolomení limitů na lomu ČSA. Podle primátora Jana Paparegy je to i kvůli tomu, že vláda nemá připraven krizový plán.

Reklama

"V koaliční smlouvě je jako jeden z cílů uvedena „Podpora pokračování těžby hnědého uhlí – korekce limitů těžby“. Nejedná se tedy jen o lom ČSA, ale o pokračování těžby obecně. Můj názor je takový, že nemá-li stát vyřešenu otázku, zda bude uhlí v budoucnu potřeba, je pak čistě na Vládě ČR, aby k této problematice zaujala názor," uvedl pro SeveročeskýDeník.cz primátor Mostu Jan Paparega.

Názor prvního muže Mostu je konzistentní. Na červnové debatě-konferenci Vize pro Mostecko a Litvínovsko: Limity ano, či ne? (patří pod projekt Vize pro Česko), kterou pořádala mediální skupina MediaShow Group (mj. vydavatel SeveročeskýDeník.cz) obhajoval, proč by těžba na Mostecku měla pokračovat.

"Osobně jsem toho názoru, že není-li pro Mostecko připraven krizový plán, tj. plán týkající změny struktury na poli průmyslu, který by byl ze strany vlády jednak připraven a dále financován, pak se z hlediska eliminace sociálních nepokojů a zvýšení nezaměstnanosti přikláním k pokračování těžby," řekl v rozhovoru pro MojeMostecko.cz Jan Paparega.

"Nepřipravenost krizového plánu a finančních prostředků mi na nedávné návštěvě Mostecka potvrzoval pan ministr Brabec a pan ministr Babiš. Není-li nic z výše uvedeného připraveno, pak je nejjednodušším řešení pokračování v činnosti, která zde má svou tradici a ze které celá ČR několik desítek let profitovala," dodal primátor Mostu.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře