Ve Štětí vznikne Labe Arena. Má být součástí olympijského centra v Račicích

Vizualizace Labe Arény. Foto: archiv KVS ŠtětíVizualizace Labe Arény. Foto: archiv KVS Štětí

Štětí - Velký projekt vzniká na Labi ve Štětí na Roudnicku. V rámci olympijského centra pro vodní sporty na umělém vodním kanále v Račicích má být vybudováno zázemí i na březích řeky.

Reklama

"Je to iniciativa, který má souvislost s národním olympijským centrem. Má jít o spojení areálu ve štětské loděnici s račickým areálem a o jiné řešení než je současné. A to i kvůli vyplavení po loňské povodni," řekl pro SeveročeskýDeník.cz místostarosta Štětí Miroslav Andrt. "Není zatím potvrzeno, jakou to bude mít formu."

"Uvažuje se o založení spolku. V jedné z variant je, že by členem kromě klubu vodních sportů, což jsou ve Štětí zejména veslaři, bylo i národní centrum v Račicích a případně město Štětí, které má pozemky přiléhající k areálu," naznačil štětský místostarosta. "Zároveň je cílem vybudovat nový objekt, který poskytne zázemí."

Kromě úschovny lodí se počítá s vybudováním tělocvičny, trenažérů a dalšího zázemí pro vodní sporty. "Cílem je objekt vybudovat dál od vody a tím pádem to zabezpečit proti povodni," nastínil plány Miroslav Andrt. "Je to společný projekt, který by navazval na národní olympijské centrum. Na Labi by navíc bylo tréninkové zázemí pro veslaře, kteří potřebují k trénování tzv. dlouhou vodu. To znamená, že zatímco na račickém kanále mají jen dvoukilometrový úsek, na řece u Štětí jsou příznivé podmínky pro dlouhou trať."

"Už na jarním zastupitelstvu jsme uvolnili 750 tisíc korun z grantového systému města na zpracování projektu a studie. Je první vizualizace," konstatoval místostarosta.

Podle Miroslava Andrta bude svoláno mimořádné zastupitelstvo v průběhu prázdnin. "Měli bychom projednat a posoudit i po právní stránce vstup města Štětí do spolku."

ČTĚTE: FOTO: Vize nábřeží ve Štětí: loděnice, park, lávka přes Labe

Račice na Podřipsku budou olympijským centrem. Vznikne špičkové sportoviště

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Roudnicko

Mohla se stát tragédie. Rychlík z Prahy do Chomutova najel do kamení Mohla se stát tragédie. Rychlík z Prahy do Chomutova najel do kamení
Vlaky mezi Děčínem a Prahou nejedou. Proč? Vlaky mezi Děčínem a Prahou nejedou. Proč?
Tajemná zápřednice. Je to skutečně smrtelně nebezpečný pavouk? Tajemná zápřednice. Je to skutečně smrtelně nebezpečný pavouk?

VIDEO: Jak probíhá porod? Markéta Plecháčová z Verony hrdinkou filmu z roudnické porodnice VIDEO: Jak probíhá porod? Markéta Plecháčová z Verony hrdinkou filmu z roudnické porodnice
Historický rozkvět roudnické nemocnice. Jaké jsou jeho příčiny? Historický rozkvět roudnické nemocnice. Jaké jsou jeho příčiny?
Zvolte nejen pro holčičky nastřelování náušnic švédským piercerem Blomdahl Zvolte nejen pro holčičky nastřelování náušnic švédským piercerem Blomdahl


Komentáře