Ve Štětí bude referendum proti hazardu začátkem září. Iniciátoři termín dali k soudu

Referendum k hazadru bude ve Štětí v září 2014. Foto: archiv Ústí BEZ hazarduReferendum k hazadru bude ve Štětí v září 2014. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu

Štětí - Na mimořádném zastupitelstvu města Štětí na Roudnicku byl stanoven termín konání referenda k otázce zákazu heren na 5. září 2014. S termínem ale nesouhlasí navrhovatelé, tedy Strana zelených.

Reklama

V pátek 5. září 2014 se má konat místní referendum k otázce hazardu na území města Štětí. Zastupitelé sice vyhověli na základě počtu získaných podpisů vypsání referenda, ale nikoliv v navrženém termínu. Strana zelených chtěla, aby referendum bylo v termínu konání podzimních komunálních voleb.

Nyní se naopak iniciátoři referenda obávají, že v termínu vypsaném zastupitelstvem nepřesáhne počet hlasujících voličů minimálně 35 procent, aby výsledek referenda byl uznán za platný.

Navržený termín 5. září 2014 se nelíbí navrhovatelům, kteří v uplynulých měsících sbírali ve Štětí podpisy, aby referendum bylo vůbec vypsáno. Proto se v pondělí 11. srpna 2014 obrátili na Krajský soud v Ústí nad Labem. Po soudu požadují, aby termín referenda proběhl v navrženém termínu, tedy 10. a 11 října 2014.

ČTĚTE:  Kauza hazard ve Štětí. Referendum bude v září 2014, zelení podali žalobu

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Roudnicko

Mohla se stát tragédie. Rychlík z Prahy do Chomutova najel do kamení Mohla se stát tragédie. Rychlík z Prahy do Chomutova najel do kamení
Vlaky mezi Děčínem a Prahou nejedou. Proč? Vlaky mezi Děčínem a Prahou nejedou. Proč?
Tajemná zápřednice. Je to skutečně smrtelně nebezpečný pavouk? Tajemná zápřednice. Je to skutečně smrtelně nebezpečný pavouk?

VIDEO: Jak probíhá porod? Markéta Plecháčová z Verony hrdinkou filmu z roudnické porodnice VIDEO: Jak probíhá porod? Markéta Plecháčová z Verony hrdinkou filmu z roudnické porodnice
Historický rozkvět roudnické nemocnice. Jaké jsou jeho příčiny? Historický rozkvět roudnické nemocnice. Jaké jsou jeho příčiny?
Zvolte nejen pro holčičky nastřelování náušnic švédským piercerem Blomdahl Zvolte nejen pro holčičky nastřelování náušnic švédským piercerem Blomdahl


Komentáře