Vážný problém: Doprava na dálnicích D8 a D7 před Prahou dlouhodobě kolabuje

Kolony před Prahou. Foto: archiv TSK Praha
Kolony před Prahou. Foto: archiv TSK Praha

D8, D7 - Kolony aut, zácpy, až hodinová zpoždění. Tak vypadá situace na dálnicích D8 a D7 před Prahou. Zhoršená dopravní situace začíná už na hranicích Ústeckého a Středočeského kraje. A nejedná se přitom o krátkodobý výkyv.

Reklama

Od Kralup nad Vltavou v obou směrech na dálnici D8 začíná pro řidiče "dopravní peklo". Z exitů 18 Mělník/Velvary, 9 Úžice a 1 Zdiby/Líbeznice se v ranní špičce valí jedno auto za druhým.

Nejstarší úsek D8 u Prahy tento nápor nezvládá. V obou směrech je zde jen dvoupruh, navíc doprava kolabuje i díky exitu Březiněves/Ďáblice a především Letňany/Prosek, kde z D8 je odbočka na vnitřní Pražský okruh - Kbelská ulice.

Dalším "hrdlem" je ulice V Holešovičkách, kde je snížena rychlost. Navíc často v tomto úseku na okraji Prahy dochází k rekonstrukcím vozovky i výměně svodidel.

Často se zde stávají i dopravní nehody, které plynulost dopravy kompletně pozastaví.

A to není všechno. Zvýšená dopravní zátěž je i kvůli uzavírce Vysočanské estakády.

Výsledkem jsou několik kilometrů dlouhé kolony a zdržení až jednu hodinu.

Severní okraj Prahy je navíc bez Pražského dálničního okruhu, který by propojil D8 s D10, dále s D11 a zejména s D1.

Mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková pro média uvedla, že silničáři začali údržbu několika metrů středových svodidel. Uzavřen byl jeden jízdní pruh. Provoz byl převeden do pravého jízdního pruhu a připojovacího.

Kolony se na D8 u Prahy objevují už kolem 6. hodiny ranní.

Přestože opravy způsobují kolony a i kvůli nepozornosti řidičů dopravní nehody, podle mluvčí TSK nelze opravy odkládat. Rekonstrukce Vysočanské estakády bude trvat až jeden rok.

Špatná dopravní situace je i na příjezdu do Prahy po D7. To je hlavní příjezdová komunikace pro řidiče z Chomutovska, Mostecka, Žatecka a Lounska.

Zvýšená doprava začíná u exitu 18 Slaný. Stále více aut přijíždí od exitu 9 Buštěhrad, 5 Středokluky a 3 Kněževes.

Kvůli omezení rychlosti na 70 a poté i na 50 km/h se tvoří kolony u ruzyňského letiště. Dalším důvodem jsou opravy vozovky a výstavba nového exitu 2 u letiště a Přední Kopaniny.

I zde se stávají dopravní nehody, které komplikují plynulost dopravy.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře