Válka nervů? Krize v autobusové dopravě možná zažehnána

Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTECKÝ KRAJ - Budou v Ústeckém kraji jezdit autobusy společnosti BusLine? Otázka zatím bez odpovědi. Nový vlastník dopravní firmy pohrozil krajskému úřadu, že nikoliv. Jednání ale prý jsou na dobré cestě, že krize může být zažehnána.

Reklama

Představitelé Ústeckého kraje a společnosti BusLine se sešli na společném jednání k řešení aktuální situace v zajištění dopravní obslužnosti v Ústeckém kraji.

Nový vlastník autobusové dopravy prostřednictvím regionálního ředitele společnosti BusLine Milana Tomse prý nemá peníze pro řidiče ani na provoz.

Pokud Ústecký kraj společnost nepodpoří, přestanou prý její autobusy do několika týdnů jezdit.

SOUVISEJÍCÍ: Vyjedou zelené autobusy? V části Ústeckého kraje nemusí

Podle Milana Tomse chce s krajem jednat nový akcionář společnosti BusLine. Peníze společnosti chybí například kvůli vládnímu nařízení o zvýšení mezd řidičů.

Do jednání se vložil kraj.

"Při jednáních jsou pro nás prioritou vždy občané Ústeckého kraje. Také chceme, aby řidiči autobusů měli k výkonu své práce důstojné podmínky. Na stole je několik variant řešení a já věřím, že společně nalezneme takové, které zajistí zachování komfortní služby pro naše občany,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

Závěrem v tuto chvíli je, že do konce měsíce července 2018 by mělo dojít k takové dohodě obou stran, která umožní zachování dopravní obslužnosti i nadále a nijak se nedotkne cestujících.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře