V Ústí vzniká fakultní nemocnice. Kraj se dohodl s UJEP

Masarykova nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Masarykova nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Masarykova nemocnice může být v budoucnu fakultní. Ústecký kraj se dohodl, že Krajská zdravotní bude spolupracovat s ústeckou UJEP.

Reklama

O spolupráci se dosud mluvilo, po čtvrtečním (8.1.2014) podepsání společného memoranda je vznik nového univerzitního pracoviště reálnější. Cílem nového projektu je vyřešit nedostatek lékařů v Ústeckém kraji.

"Je zájem spolupracovat při řešení dlouhodobého nedostatku lékařů i nelékařského zdravotnického personálu v Ústeckém kraji a při rozšiřování možností celoživotního pregraduálního a postgraduálního vzdělávání v oblasti zdravotnictví," uvedla mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.

A jak si kraj, univerzita i ústecká nemocnice představují spolupráci? Nově zřízený regionální koordinátor má pracovat na obnovení spolupráce s pražskými lékařskými fakultami v oblasti výkonu praxe mediků v Krajské zdravotní a zvýšení možnosti jejich zapojení v kraji po dokončení studia. Usilovat má o obnovení spolupráce zejména s pražskými lékařskými fakultami a rozšíření participace a přímé účasti pedagogů-lékařů těchto fakult na praktické výuce na Fakultě zdravotnických studií (FZS) UJEP a v rámci klinik a primariátů nemocnic Krajské zdravotní.

Dále dojde k vytvoření detašovaného pracoviště pražských lékařských fakult v kraji s cílem získat Masarykovu nemocnici statut nemocnice fakultní nebo univerzitního typu. Plánuje se i vznik centra kraje pro podporu tvůrčí, vědecko-výzkumné a inovativní činnosti plus založení Doškolovacího ústavu kraje jako zařízení dalšího vzdělávání lékařského a nelékařského zdravotnického personálu.

„Hned v lednu chceme jednat s rektorem Karlovy univerzity o možnostech a podmínkách praxí mediků pražských lékařských fakult v nemocnicích Krajské zdravotní. Věřím, že jednání bude úspěšné a další mediky do nemocnic v Ústeckém kraji přivedeme. Jako děkan FZS usiluji o to, aby k nám do regionu přišlo kromě praktického vzdělávání budoucích lékařů také vzdělávání teoretické. Pro fakultu by to otevřelo zajímavé možnosti v oblasti jejího dalšího odborného posílení," komentoval záměr při podpisu memoranda děkan fakulty Miroslav Tichý.

ČTĚTE:  Ústecká Masarykova nemocnice chce být fakultní

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře