V Ústí vzniká fakultní nemocnice. Kraj se dohodl s UJEP

Masarykova nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czMasarykova nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Masarykova nemocnice může být v budoucnu fakultní. Ústecký kraj se dohodl, že Krajská zdravotní bude spolupracovat s ústeckou UJEP.

Reklama

O spolupráci se dosud mluvilo, po čtvrtečním (8.1.2014) podepsání společného memoranda je vznik nového univerzitního pracoviště reálnější. Cílem nového projektu je vyřešit nedostatek lékařů v Ústeckém kraji.

"Je zájem spolupracovat při řešení dlouhodobého nedostatku lékařů i nelékařského zdravotnického personálu v Ústeckém kraji a při rozšiřování možností celoživotního pregraduálního a postgraduálního vzdělávání v oblasti zdravotnictví," uvedla mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.

A jak si kraj, univerzita i ústecká nemocnice představují spolupráci? Nově zřízený regionální koordinátor má pracovat na obnovení spolupráce s pražskými lékařskými fakultami v oblasti výkonu praxe mediků v Krajské zdravotní a zvýšení možnosti jejich zapojení v kraji po dokončení studia. Usilovat má o obnovení spolupráce zejména s pražskými lékařskými fakultami a rozšíření participace a přímé účasti pedagogů-lékařů těchto fakult na praktické výuce na Fakultě zdravotnických studií (FZS) UJEP a v rámci klinik a primariátů nemocnic Krajské zdravotní.

Dále dojde k vytvoření detašovaného pracoviště pražských lékařských fakult v kraji s cílem získat Masarykovu nemocnici statut nemocnice fakultní nebo univerzitního typu. Plánuje se i vznik centra kraje pro podporu tvůrčí, vědecko-výzkumné a inovativní činnosti plus založení Doškolovacího ústavu kraje jako zařízení dalšího vzdělávání lékařského a nelékařského zdravotnického personálu.

„Hned v lednu chceme jednat s rektorem Karlovy univerzity o možnostech a podmínkách praxí mediků pražských lékařských fakult v nemocnicích Krajské zdravotní. Věřím, že jednání bude úspěšné a další mediky do nemocnic v Ústeckém kraji přivedeme. Jako děkan FZS usiluji o to, aby k nám do regionu přišlo kromě praktického vzdělávání budoucích lékařů také vzdělávání teoretické. Pro fakultu by to otevřelo zajímavé možnosti v oblasti jejího dalšího odborného posílení," komentoval záměr při podpisu memoranda děkan fakulty Miroslav Tichý.

ČTĚTE:  Ústecká Masarykova nemocnice chce být fakultní

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře