V Ústí se nedaří dosbírat podpisy pro referendum. Magistrát opět škrtal

Iniciativa Ústí BEZ hazardu nemá dostatek podpisů k vypsání referenda. Foto: archiv Ústí BEZ hazarduIniciativa Ústí BEZ hazardu nemá dostatek podpisů k vypsání referenda. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu

Ústí n/L. - Ústecké iniciativě se stále nedaří sesbírat potřebný počet uznatelných podpsiů pro vyhlášení místního referenda. To by mělo rozhodnout, zda v krajském městě bude nulová tolerance hazardu.

Reklama

Tři tisíce podpisů vyškrtali úředníci ústeckého magistrátu. Přitom iniciativa Ústí BEZ hazardu měla už druhý pokus, jak sesbírat nutných minimálně 7 500 podpisů, aby mohlo být vyhlášeno místní referendum.

"Nasbírali sme celkem 10 271 podpisů. Vyškrtáno bylo 3 255 podpisů, správní odbor jich uznal 7 016. Pro určení termínu referenda na posledním zastupitelstvu současného vedení města jich ale bylo potřeba přesně 7 500," upřesnil pro SeveročeskýDeník.cz Václav Pištora, lídr iniciativy.

Ta se nyní chce obrátit na krajský soud. "Naši petici podepsal během několikaměsíčního sběru bezprecedentně vysoký počet občanů, kteří si o hernách chtějí sami rozhodnout. Jedná se o velmi vysoké číslo vyškrtaných podpisů, nechceme se proto spokojit pouze s rozhodnutím magistrátu, a obrátíme se na Krajský soud, který v případě, že bude mít jiný názor, může termín referenda určit sám, a to bez ohledu na zastupitele," uvedl Václav Pištora.

"Soudní vymáhání konání referenda je cesta, kterou po celé zemi volí řada iniciativ, kterým byla podstatná část podpisů vyškrtána, za všechny mohu jmenovat například Chomutov, kde se lidé ze sdružení Nechceme žít v Palermu zkouší referendum o hazardu vyvolat," dodal Václav Pištora.

ČTĚTE:  Kauza hazard. Iniciativa posbírala další 2 tisíce pod petici za referendum v Ústí

Kauza hazard. Chomutovská radnice chce automaty zakázat po celém městě

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře