V Ústí protestovali proti konci Činoheráku. Kubera nabídl, ať se herci přesunou do Teplic

Činoherní studio v Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czČinoherní studio v Ústí nad Labem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L., Teplice - Zhruba tisícovka lidí se ve středu (5.3.2014) sešla odpoledne před budovou ústeckého magistrátu, aby protestovala proti zrušení Činoherního divadla. Na nastalou situaci zareagoval primátor Teplic Jaroslav Kubera, ať se soubor přestěhuje do lázeňského města.

Reklama

Primátor Teplic a senátor Jaroslav Kubera (ODS) oznámil, že je připraven jednat o přesunutí souboru stávajícího Činoherního studia do Teplic, konkrétně do prostor Aktuál v teplickém Krušnohorském divadle. Avšak dodal, že bude nutná oprava.

"Ta možnost tady je. Ale aby si nikdo nedělal iluze, že to je záležitost dvou nebo tří měsíců. Protože jenom oprava – i kdyby na ni byly peníze – bude trvat minimálně rok, rok a půl," sdělil pro Český rozhlas Sever Jaroslav Kubera.

Zároveň připomněl, že o příjmutí souboru bude muset rozhodnout teplické zastupitelstvo. "Když si můžeme dovolit financovat filharmonii, tak bychom byli schopni zabezpečit i činnost činoheráku," konstatoval teplický primátor. Jaroslav Kubera připustil i finanční podporu Činoherního studia.

Zatím ale platí, že ústečtí zastupitelé rozhodli v půl jedné v noci z pondělí na úterý, že skončí Činoherní divadlo města Ústí nad Labem o.p.s. a vznikne příspěvková organizace. Ta je ale zatím jen prázdnou skořápkou bez herců, autorských práv na divadelní hry i bez repertoáru.

Město požádalo o registraci ochranné známky Činoherní studio teprve před dvěma týdny. Zastupitelé navíc oznámili, že magistrát vypoví s Činoherním divadlem smlouvu na pronájem budovy na Střekově.

Proto se ve středu odpoledne sešli lidé svolaní iniciativou Stop tunelům na Lidické náměstí v Ústí nad Labem. Protestovalo zhruba 1000 lidí. Kromě cedulí a proslovů zahrál i ústecký písničkář Petr Lüftner a herec Jiří Maryško uvařil v oblečení řezníka ovarové koleno.

ČTĚTE: Jiří Maryško vlepil facky radnímu Janu Eichlerovi. Herce zadržela policie

Ústečtí zastupitelé zařízli Činoherní studio. Zrušili o.p.s, chtějí příspěvkovou organizaci

V Ústí bude happening za Činoherák. Vystoupí Rajmont, Noha či Lüftner

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře