V Ústí nad Labem vzniká obchodní zóna bez obchodů. Po odchodu Teska a ElectroWorld

Obchodní centrum Všebořice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czObchodní centrum Všebořice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Po avizovaném konci Teska a elektroprodejce ElectroWorld by mohli skončit další obchodníci. Jedno z nejstarších velkých komerčních center na okraji města Ústí nad Labem se místo rozvoje potácí v úbytku nájemců.

Reklama

Areál obchodního centra v ústeckých Všebořicích vlastní Bainbridge Czech Republic Ústí nad Labem Holding, nikoliv samotné Tesco Stores. To je jedním z nájemců. A právě maloobchodní řetězec se po změnách ve vedení britské firmy rozhodl ukončit hypermarket v Ústí nad Labem.

Prodejna bude uzavřena 5. dubna 2015. Odborová organizace českého Teska vyhlásila stávkovou pohotovost kvůli propouštění zaměstnanců. Nakonec trvala jen dvě hodiny s tím, že vedení firmy se s odboráři dohodlo, že zaměstnanci uzavíraného hypermarketu v Ústí nad Labem, kteří opustí firmu, dostanou vyšší odstupné a mimořádnou odměnu.

Již dříve bylo oznámeno, že ze Všebořic se stáhne řetězec s elektronikou ElectroWorld, který změnil majitele a v nové strategii firmy se s ústeckou pobočkou nepočítá.

V samotné nákupní galerii v minulosti ukončili činnost další menší nájemci. Prodejnu uzavřel řetězec s obuví Reno. Spekuluje se o dalším osudu poboček DM Drogerie či McDonalds. Právě pro tyto řetězce je důležitý velký počet zákazníků v dané oblasti.

Vedení centra nechce zatím situaci komentovat s tím, že se snaží najít jiné vhodné nájemce, kteří by byli schopni nahradit Tesco.

ČTĚTE:  Obchodní zóna Všebořice přijde o Tesco. Hypermarket asi skončí

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře