V Ústí nad Labem vzniká obchodní zóna bez obchodů. Po odchodu Teska a ElectroWorld

Obchodní centrum Všebořice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Obchodní centrum Všebořice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Po avizovaném konci Teska a elektroprodejce ElectroWorld by mohli skončit další obchodníci. Jedno z nejstarších velkých komerčních center na okraji města Ústí nad Labem se místo rozvoje potácí v úbytku nájemců.

Reklama

Areál obchodního centra v ústeckých Všebořicích vlastní Bainbridge Czech Republic Ústí nad Labem Holding, nikoliv samotné Tesco Stores. To je jedním z nájemců. A právě maloobchodní řetězec se po změnách ve vedení britské firmy rozhodl ukončit hypermarket v Ústí nad Labem.

Prodejna bude uzavřena 5. dubna 2015. Odborová organizace českého Teska vyhlásila stávkovou pohotovost kvůli propouštění zaměstnanců. Nakonec trvala jen dvě hodiny s tím, že vedení firmy se s odboráři dohodlo, že zaměstnanci uzavíraného hypermarketu v Ústí nad Labem, kteří opustí firmu, dostanou vyšší odstupné a mimořádnou odměnu.

Již dříve bylo oznámeno, že ze Všebořic se stáhne řetězec s elektronikou ElectroWorld, který změnil majitele a v nové strategii firmy se s ústeckou pobočkou nepočítá.

V samotné nákupní galerii v minulosti ukončili činnost další menší nájemci. Prodejnu uzavřel řetězec s obuví Reno. Spekuluje se o dalším osudu poboček DM Drogerie či McDonalds. Právě pro tyto řetězce je důležitý velký počet zákazníků v dané oblasti.

Vedení centra nechce zatím situaci komentovat s tím, že se snaží najít jiné vhodné nájemce, kteří by byli schopni nahradit Tesco.

ČTĚTE:  Obchodní zóna Všebořice přijde o Tesco. Hypermarket asi skončí

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře