V Ústí iniciativa proti hazardu sesbírala podpisy pro vyhlášení referenda

Iniciativa Ústí BEZ hazardu má dostatek podpisů k vypsání referenda. Foto: archiv Ústí BEZ hazarduIniciativa Ústí BEZ hazardu má dostatek podpisů k vypsání referenda. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu

Ústí n/L. - Iniciativa Ústí BEZ hazardu dosbírala 7500 podpisů pod petici za vyvolání referenda o hernách v Ústí. Právě tento počet představuje 10% z oprávněných voličů v Ústí nad Labem tak, jak stanovuje zákon.

Reklama

Sběr podpisů ale nekončí a lidé mohou petici nadále podepisovat. Iniciativa chce mít dostatečnou rezervu, magistrát totiž bude neúplné záznamy lidí z petice vyškrtávat.

"Zásadním momentem při sběru podpisů pro nás bylo spojení s nově vzniklou platformou PRO Ústí," řekl pro SeveročeskýDeník.cz zakladatel iniciativy Ústí BEZ hazardu Václav Pištora. "Dodali nám lidské zdroje potřebné pro sběr takto velkého množství podpisů a společně nyní můžeme slavit první dílčí úspěch v boji proti tvrdému hazardu v Ústí.

Václav Pištora bude za PRO Ústí kandidovat v komunálních volbách na podzim 2014.

"Ze strany organizátorů petice budou splněny všechny zákonné náležitosti pro bezproblémové vyvolání referenda a ústečané si tak zřejmě skutečně společně s komunálními volbami v říjnu tohoto roku budou moci rozhodnout, zda ve svém městě herny chtějí nebo nechtějí," konstatoval Václav Pištora.

"Míček bude nyní na straně hřiště představitelů města, budeme pilně sledovat, zda se mezi referendum a občany Ústí nebudou snažit postavit barikádu," uzavřel Václav Pištora.

ČTĚTE:  Omezení hazardu v Ústí se blíží. Do hry naskakuje ODS s ČSSD

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře