V Ústí i Liberci odpůrci protestovali proti imigraci

Transparent. Foto: Facebook/IVČRN
Transparent. Foto: Facebook/IVČRN

Ústí n/L., Liberec - Nejen pokládání věnců, ale i demonstrace proti imigraci a islámu. Tak vypadal státní svátek 28. října v Ústí nad Labem či Liberci. Konflikty se objevily v obou městech.

Reklama

Na ústeckém Mírovém náměstí promlouvala ke stovkám protestujícím Jana Volfová, bývalá členka sociální demokracie či uskupení Jany Bobošíkové. Nyní se angažuje v Bloku proti islámu. Ten s Úsvitem-Národní koalicí upořádal demonstraci, která se nesla v duchu proti imigraci.

Jana Volfová přiznala, že Ústí bylo pro konání demonstrace vybráno záměrně. Jedním z důvodů je sociální situace v Ústeckém kraji nebo umístění detenčního zařízení v Drahonicích na Žatecku.

Zatímco v Ústí policejní hlídka upozornila muže, který přišel na demonstraci v masce blanického rytíře, že je zákaz zahalování obličeje, v Liberci, kde se rovněž konaly protesty, zasahovala policie razantněji.

Na libereckém náměstí Dr. Edvarda Beneše se sešla tisícovka lidí, ke kterým promlouval Tomio Okamura (SPD).

Kromě protestujících proti islámu byli přítomni i ti, kteří upozorňovali na prvky xenofobie. Obě skupiny oddělovat kordon policistů, v pohotovosti byl i antikonfliktní tým.

ČTĚTE:  Ústí ovládnou protesty proti imigraci. Podpořit je mají i politici

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře