V ústecké univerzitě měly vzniknout ubytovny pro uprchlíky, tvrdí primátorka. Podá trestní oznámení

Věra Nechybová jako primátorka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czVěra Nechybová jako primátorka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - V Ústí nad Labem měly vzniknout ubytovny pro uprchlíky. Tvrdí to současné vedení ústecké radnice reprezentované primátorkou Věrou Nechybovou, která po puči nyní řídí krajské město. Podle nyní již bývalých členů ANO se záměrem přišlo PRO!Ústí.

Reklama

"Na posledním zasedání Rady města Ústí nad Labem zástupci PRO!Ústí informovali o záměru nabídnout ministerstvu vnitra budovy UJEP pro uprchlíky. Základním požadavkem bylo, aby se tato věc neobjevila v zápisu ze zasedání rady. Šlo tedy o evidentní snahu utajit tento záměr před veřejností, protože zápisy z rady města jsou zveřejňovány na webových stránkách," uvedla v prohlášení ústecká primátorka Věra Nechybová s dalšími zastupiteli z "pučistického" křídla - Renatou Zrníkovou, Yvetou Tomkovou, Pavlem Dufkem.

"Považujeme za naprosto skandální přípravu takových kroků. Ústí nad Labem se potýká se sociálními problémy a přísun až stovek uprchlíků by znamenal konec křehkého sociálního smíru," uvedli zastupitelé.

Ti byli vyloučeni z hnutí ANO poté, co v neděli (28.6.2017) předsednictvo rozhodlo o zrušení oblastní buňky v Ústí nad Labem.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Vyjádření hnutí Pro!Ústí k nepravdám šířeným pučisty z bývalého ANO

Věra Nechybová, Renata Zrníková, Yveta Tomková, Pavel Dufek dále uvedli, že odvolaný primátor i rada města (z ANO) - na středečním (24.6.2017) zastupitelstvu - a koaliční PRO!Ústí se dopustilo dalších chyb.

"Bývalé vedení města nepřípustně zasahovalo do veřejných zakázek. Jejich kroky tak v důsledku mohou ohrozit celý program IPRM Mobilita. Standardem se stávalo zadávání zakázek předem vybraným architektům. Samostatnou kapitolou je působení bývalého radního Jaroslava Haidlera v čele příspěvkové organizace Činoherní studio města Ústí nad Labem, kde existuje vážné podezření z porušení zákonů," uvedli pučisté.

"Všechny kroky bývalého vedení města jsme schopni doložit a v konkrétních případech podáme trestní oznámení," konstatovali Věra Nechybová, Renata Zrníková, Yveta Tomková, Pavel Dufek.

Převrat na ústeckém magistrátu se stal 24.6.2015. Byl odvolán primátor Josef Zikmund i s celou radou, novou první ženou je Věra Nechybová.

ČTĚTE: ANO zrušilo buňku v Ústí nad Labem, členy vyloučilo. Babiš mluví o puči

Prohlášení bývalých členů ANO zastoupených ve vedení města Ústí nad Labem

Puč v ANO Ústí nad Labem. O co se hraje?

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.17 hvězdiček / Hodnoceno: 23x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře