V ústecké Spolchemii zasahovala protikorupční policie. Zátah má souviset s Via Chem

Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comNebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Ústí n/L. - V ústecké Spolchemii v pátek (15.1.2015) odpoledne zasahovala policie. Zásah má údajně souviset s činností společnosti Via Chem, Spolchemie s policií spolupracuje.

Reklama

Podle informací serveru Lidovky.cz šetří Via Chem protikorupční policie pod dozorem Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Podle mluvčího Spolchemie Jana Charváta přišli kriminalisté do podniku s povolením od soudu. Česká televize uvedla, že policie zadržela nejméně dva lidi.

Média spekulují, že kauza se týká kontroverzního podnikatele Petra Sisáka, kterému se připisuje vlastnictví zadluženého Via Chemu.

„Nemohu komentovat podrobnosti, mohu pouze sdělit, že dozorujeme úkony Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality,“ řekla serveru Lidovky.cz Lenka Bradáčová, šéfka Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Podle mluvčího Spolchemie se zásah netýkal činnosti Spolku pro chemickou a hutní výrobu, ale společnosti Via Chem. "My poskytneme orgánům činným v trestním řízení veškerou podporu, kterou budeme moci poskytnout,“ uvedl médiím Jan Charvát.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře