V roudnické nemocnici má skončit angažmá opatrovníka. Čekáme další obvinění a podpásovky, říká Tomáš Krajník

Roudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Roudnická nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ROUDNICE NAD LABEM - Návrat před červen 2018. Tak vypadá další vývoj v Podřipské nemocnici v Roudnici nad Labem. Opatrovník má skončit a vedení nemocnice opět má převzít Tomáš Krajník.

Reklama

V rozhovoru pro SeveročeskýDeník.cz Tomáš Krajník vysvětlil, o co v těchto dnech jde.

Role opatrovníka končí? Kdy bylo rozhodnuto? Na základě čeho?

Opatrovník končí 15 dní po doručení rozsudku, soud proběhl 14.11.2018. Očekáváme, že skončí ve druhé polovině prosince. Soud jmenoval zpět původní jednatele, zrušením odvolání valnými hromadami.

Situace v nemocnici se vrací před červen 2018 - ovšem to asi nesouvisí s projednáváním žaloby Jakub Zavoral vs. Tomáš Krajník - tedy údajné předražení rekonstrukce porodnice.

To nesouvisí, prostě soud zrušil odvolání jednatelů a tím má společnost statutární orgán. A opatrovník končí. Domnívám se, že opatrovník byl zřejmě zrušen, jelikož byl jmenován soudcem Jiřím Fellnerem před ukončením procesu jmenování jednatelů, proto se soudce rozhodl udělat krok, který předejde odvolání opatrovníka Vrchním soudem. Toto je jen můj názor a právníka. Zda by se to stalo, se asi nedozvíme.

SOUVISEJÍCÍ: FOTO: V Roudnici koncertem pro nemocnici protestovali proti soudci Jiřímu Fellnerovi a finanční skupině Penta


Kdy je naplánováno další soudní jednání? Nebo i tady je posun?


Další soudní jednání je naplánováno na prosinec. Měl by být projednán rozšířený posudek, asi směrem, zda práce v nabídce byly provedeny. Popravdě, to už je od soudce absurdní posun, jelikož na to měla společnost sjednaný stavební dozor a ten společnost zastupoval při stavbě. Proto i kdyby se něco, což nepředpokládám, našlo tímto směrem, nelze to spojovat se mnou. Ale uvidíme. Je naprosto zjevné, že je snaha udržet mne mimo prokuru. Rvněž mě zajímá, kdo bude za společnost jednat v tomto sporu. Když je minimálně pan Jakub Zavoral jako žalobce ve střetu zájmu a můj otec Josef Krajník je osoba blízká, asi opatrovník nadále.

Vyčíslí někdo náklady nucené správy, pověsti nemocnice, vaší osoby? Bude to uplatňováno?

Trestní oznámení za pomluvu míří na pana Jakuba Zavorala kvůli údajně "vytunelovaných" 76 milionů. A to prokazatelně, protože v době, kdy šířil tyto informace, přitom již disponoval smlouvami a informacemi od VZP. Realita byla v přímém rozporu s jeho prohlášeními. Náklady nucené správy v nemocnici se dají uplatňovat pouze po státu, pokud by se prokázalo, například Vrchní soud, že nucenou správu uvalil soudce Jiří Fellner neoprávněně. Já budu určitě po skončení soudu uplatňovat po panu Zavoralovi v občanském sporu náhradu škody a vše co půjde vyčíslit.

Lze z vašeho pohledu veřejnosti vysvětlit, o co od května 2018 šlo?

Chápu toto jako jednu z cest, kdy institut opatrovníka zřejmě měl pomoci sehnat důkazy proti mému otci a mně - a tím nás donutit k odchodu z nemocnice. Toto se vzhledem k tomu, jak se o nemocnici staráme,  nepodařilo. Dá se ale předpokládat, že to zkusí zase jinak. Například přes pana Zavorala novými obviněními. Třeba kontrolou z finančního úřadu.

SOUVISEJÍCÍ:  Penta, Bradáčová, Chlupáč... Šéf ČSSD Miroslav Andrt se zřejmě zapletl do velké hry o nemocnice

Reklama

Hodnocení

1.67 hvězdiček / Hodnoceno: 12x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře