V nouzovém režimu budou jezdit autobusy na Lounsku, Podbořansku a Vejprtsku

Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Autobus. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

ÚSTECKÝ KRAJ - Jak pojedou od pondělí 7. ledna 2019 autobusy na Vejprtsku, Podbořansku a v části Lounska řeší Ústecký kraj poté, co stávající dopravce TD Bus odstoupil od smlouvy o zajišťování veřejné dopravy. Kraj hledá náhradu.

Reklama

Stejná dopravní společnost od ledna 2019 nejezdí na Litoměřicku a Lounsku, kdy ke konci loňského roku Ústecký kraj odstoupil od smlouvy.

Dopravu v této části Ústeckého kraje zajišťuje krajská Dopravní společnost Ústeckého kraje. Avšak ani ta nezvládá zajišťovat všechny linky a dopravní oblusžnost funguje v nouzovém režimu.

SOUVISEJÍCÍ: Od ledna 2019 budou omezeny autobusové spoje na Litoměřicku, prý chybí řidiči

Nově komplikace s autobusy jsou v regionu Vejprtsko, Podbořansko a část Lounska.

Společnost TD Bus, která dosud dopravu pro Ústecký kraj zajišťovala, oznámila odstoupení od smlouvy. V praxi to znamená, že nevypraví víc než 460 autobusových spojů ve zmíněných oblastech.

Společnost TD Bus (dříve Bus Line) tvrdí, že jedním z důvodů jsou peníze. Konkrétně jde o víc než 5 milionů korun na nárůst platů řidičů.

Ve vleklém sporu mezi krajem a touto dopravní společností

Radní rozhodli o odeslání dopisu s tím, že Ústecký kraj považuje odstoupení od smluv za neplatné a trvá na jejich plnění.

Jenže to zřejmě nebude nic platné. Od pondělí 7. ledna 2019 asi nevyjedou autobusy.

Avšak podle kraje vyjedou.

"Na základě jednání s dopravci by měla být od pondělí 7. ledna 2019 zajištěna dopravní obslužnost na Podbořansku a v oblasti Lounsko – západ (kde doposud zajišťovala dopravu TD BUS) v plném rozsahu. Na Vejprtsku dojde po nezbytně nutnou dobu k omezení přibližně poloviny spojů," uvedl Ústecký kraj v prohlášení.

Ústecký kraj také přivítal nabídku železničního dopravce GW Train Regio na mimořádné zastavování vlaků v zastávkách Stebno a Petrohrad, s čímž v tomto krátkém termínu souhlasilo také Ministerstvo dopravy. Tato mimořádná změna bude platit v týdnu od 7. do 11. ledna 2019.

Dopravní obslužnost zajistí ve zmíněných oblastech různí dopravci, autobusy tedy nebudou v jednotném zeleném designu, ale budou označeny číslem linky, tak jak jsou cestující zvyklí. Po dobu zajištění dopravy v nouzovém režimu nebude vybíráno jízdné.

Upravené jízdní řády pro oblast Vejprtska jsou v příloze. Informace jsou zveřejněné také na facebooku Ústeckého kraje Dopravy Ústeckého kraje a od soboty 5. ledna budou dostupné v sms systému Ústeckého kraje na telefonním čísle 776 250 609.

Reklama

Hodnocení

1.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře