V Mostě mně připadá, že žijeme v knize Kmotr, říká Berenika Peštová z ANO

Magistrát města Most. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Magistrát města Most. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - "To, co se děje nyní na politické scéně v Mostě, je zoufalé a neetické. Jsou zde popírány základní principy demokracie," říká v rozhovoru pro SeveročeskýDeník.cz Berenika Peštová, zastupitelka za ANO v Mostě a náměstkyně ministra životního prostředí.

Reklama

Jaký máte pocit ze současné politické situace v Mostě?

To, co se děje nyní na politické scéně v Mostě, je zoufalé a neetické. Jsou zde popírány základní principy demokracie a kdybych to měla přirovnat, tak mi to připadá, že žijeme v knize od Maria Putza Kmotr, kde Don Vito vládne, a to pevnou rukou.

Je možné nastínit, kdo je viníkem současné situace v Mostě?

Jak již bylo mnohokráte řečeno. My přišli pracovat pro lidi a ne hájit zájmy jednotlivců. A když nechcete překročit svůj vlastní stín, tak dopadnete jako my. Říká se tomu: špatná komunikace.

Proč z vašeho pohledu došlo k rozpadu koalice Severočeši Most, ANO, KSČM?

Především chci říci, že koalice se nerozpadla, ale byla účelově a vykonstruovaně rozložena hnutím Severočeši Most. Několikrát jsme toto hnutí upozorňovali na skutečnosti, proč jsme tam, kde jsme a koho zajmy chraníme. Evidentně jsme nenašli shodu. Výčet všechno, co toto hnutí předkládalo, by bylo na celou jednu stránku novin a věřte, že šlo i o úplné absurdity. Jinak i zde bych viděla paralelu s knihou....

Jak hodnotíte nové povolební vyjednávání a odposlechy údajné korupční nabídky?

Ono vůbec o žádné vyjednávání nešlo. Vše začalo výhrůžnými telefonáty a sms zprávami Jiřího Zelenky (neoficiální lídr Severočeši Most - pozn.red.) na naše nejvyšší vedení a vyústilo to, dle mého názoru, v dobře připravenou past, která je nyní prezentována jako pokus o úplatek jednoho zastupitele hnutí Severočeši Most. Po zpětném vyhodnocení souvislostí a snah, z vedení hnutí Severočeši Most, mám takové tušení, že to vše bylo připraveno přímo na mou osobu. Nikdy jsem já, ani nikdo jiný z našeho hnutí, nikoho neuplácela. Tyto lži, pomluvy a agrese vyvrcholily až v mediální pošpinění mé osoby Jiřím Zelenkou. A to prohlášením, že jsem uplácela. Tímto činem se cítím být osobně velice poškozena a jelikož jsem státním zaměstnancem, tak toto lživé nařčení vnímám jako útok na mou pozici náměstka ministra životního prostředí. Proto jsem učinila patřičné a nutné kroky a podala na pana Zelenku trestní oznámení.

Do jaké míry narušila situace v Mostě vztahy v poslaneckém klubu ANO, kde působí dva poslanci z hnutí Severočeši Most. Konkrétně zastupitel Vlastimil Vozka a jeho kolega Bronilslav Schwarz? Poslaneckým asistentem a zároveň mužem, který jim pronajímá poslaneckou kancelář v Mostě je Jiří Zelenka.

Na vládní úrovni se pohybuji jako náměstek ministraživotního prostředí a se vztahy v poslaneckém klubu ANO nejsem obeznámena, neboť nejsem poslancem. I na této pozici jsem především proto, abych pracovala a mé pracovní vytížení mě zaměstnává v takové míře, že sledování vztahů těchto pánů v poslaneckém klubu opravdu nestíhám.

ČTĚTE:  Severočeši Most si do koalice vzali ČSSD a ODS. ANO je v opozici

V Mostě se rozpadla koalice. Skončí primátor Jan Paparega?

Mostečtí radní z ANO rezignovali na své funkce

Politici-podnikatelé bojují o vliv a lokální média tomu napomáhají

Mostecký převrat na radnici. Je viníkem Jiří Zelenka?

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře