V Malé Skále má vzniknout nová stáčírna. Lidé se bouří

Nebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comNebe, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Malá Skála - Hluk, prach a kamiony. To jsou hlavní obavy z plánovaného vybudování nové stáčírny vody v Malé Skále na Jablonecku. Místní lidé se bojí poškození krajiny v této části Českého ráje a odlivu turistů.

Reklama

Nová stáčírna skalní vody v areálu firmy Veseta je předmětem sporu, který vypukl v Malé Skále. Areál se nachází v bývalé pile, má k němu být postavena nová komunikace. Po ní by jezdily kamiony.

Nový most se silnicí má protnout i cyklostezku Greenway Jizera. Ta je jedním z magnetů turistického ruchu, který podle místních obyvatel přináší obci užitek a ekonomické výhody. Naopak stáčírna Malé Skále podle kritiků nepřinese nic pozitivního - naopak hluk a prach.

Nespokojení lidé upozorňují i na to, že firma nemá v obci sídlo, to je ve Středočeském kraji. Obec tak na daních nic nezíská.

Dalším argumentem proti stáčírně je poloha areálu, který je v zátopové oblasti řeky Jizera. Dále obyvatelé Malé skály upozorňují na to, že lokalita se nachází v Chráněné krajinné oblasti Český ráj. Firma přitom počítá s výstavbou haly.

-pt-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hygienici uzavřeli restauraci Minigolf v Lounech Hygienici uzavřeli restauraci Minigolf v Lounech
Muž chtěl domů odvézt policejním vozem. Byl zadržen Muž chtěl domů odvézt policejním vozem. Byl zadržen
Ústí sužuje žloutenka. Postihne celé město? Ústí sužuje žloutenka. Postihne celé město?

Agresivita chlapce z Loun má možná hlubší podtext. Dávali mu výpalné, aby je nezmlátil?! Agresivita chlapce z Loun má možná hlubší podtext. Dávali mu výpalné, aby je nezmlátil?!
Jablonec ocení osobnost města medailí Jablonec ocení osobnost města medailí
Mladík z Mostu přepadl seniorku, hrozí mu deset let za mřížemi Mladík z Mostu přepadl seniorku, hrozí mu deset let za mřížemi


Komentáře