V Krásné Lípě postižení protestovali proti Zemanovi, kvůli jeho výrokům

Miloš Zeman s Oldřichem Bubeníčkem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Miloš Zeman s Oldřichem Bubeníčkem. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Krásná Lípa - Prezident Mioš Zeman při návštěvě Krásné Lípy zažil prostest hendikepovaných. Ti mu transparenty připomněli jeho nedávné konstatování o společném vzdělávání zdravých a hendikepovaných. Výroky pronesl při návštěvě Pardubického kraje.

Reklama

V Krásné Lípě proti hlavě státu, která zavítala v úterý (3.2.2015) do Šluknovského výběžku, protestovaly zhruba čtyři desítky mentálně i zdravotně postižených i jejich přátel.

Protestující z agentury Pondělí zpívali a bubnovali, nesli řadu transparentů s nápisy jako je Koho vyloučíte příště, Postižení je přímá volba? a další.

Prezident prostestujícím při příjezdu zamával, při odjezdu s nimi krátce promluvil.

Kontroverzní výrok o inkluzi, tedy společném vzdělávání hendikepovaných a zdravých, Miloš Zeman pronesl při návštěvě Pardubického kraje v polovině ledna.

"Nejsem zastáncem názoru, že by děti, které jsou určitým způsobem handicapované, měly být umisťované do tříd s nehandicapovanými žáky, protože je to neštěstí pro oba. Není to žádný rasismus ani preference etnické skupiny, ale děti jsou daleko šťastnější, když jsou v rovnocenné komunitě. Z hlediska duševní pohody je daleko lepší, když budou existovat praktické třídy. Vůbec se mi inkluze nelíbí, a jsem proti ní," uvedl tehdy Miloš Zeman.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře