V Drahonicích na Žatecku vznikne uprchlický tábor. Místní se bouří

Uprchlíci. Foto: archiv Policie ČRUprchlíci. Foto: archiv Policie ČR

Drahonice - Nejen Bělá pod Bezdězem, ale i bývalá věznice v Drahonicích na Žatecku bude určena pro uprchlíky. Místním lidem i v okolních obcích u Lubence se to nelíbí.

Reklama

Uprchlíci se valí na Česko. Vstupním bodem je Jihomoravský kraj, migranti přicházejí z Rakouska. Pak přes celou republiku míří směr severní Čechy, kde se snaží překročit státní hranice.

Stávající uprchlická zařízení, která již fungují - kromě Bělé pod Bezdězem, Zastávky u Brna například i Vyšní Lhoty na Frýdecko-Místecku - nestačí na vzrůstající nápor běženců.

Ministerstvo vnitra proto mapuje, kde by mohla vzniknout další taková zařízení. Vláda už rozhodla, že mají vzniknout v Balkové na západě Čech a v Drahonicích na Lounsku.

"Od začátku opatření, tedy od 17. června, jsme v rámci celé České republiky zajistili 1589 nelegálních migrantů a současný denní průměr je 44," řekla TV Nova mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Uprchlíci by se měli brzy ubytovávat i v Drahonicích, kde byla věznice a areál je dlouhodobě prázdný. Avšak v malé obci patřící pod Lubenec se záměr nelíbí. V obci probíhá petiční akce. Podle starosty Jiřího Chalupeckého je již kolem 500 podpisů.

ČTĚTE: Objekty po bývalých kasárnách pro uprchlíky? Vláda hledá volná místa

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Žatecko

V Žatci zasahovali těžkooděnci po pietním aktu za mladého Roma V Žatci zasahovali těžkooděnci po pietním aktu za mladého Roma
OBRAZEM: Centrum Žatce, který uvažuje o zapsání do seznamu UNESCO OBRAZEM: Centrum Žatce, který uvažuje o zapsání do seznamu UNESCO
Pramen Ohře v Německu vyschl. Bude řeka bez vody? Pramen Ohře v Německu vyschl. Bude řeka bez vody?

V Drahonicích na Žatecku to vře. Migrant se pokusil o sebevraždu, ostatní drží hladovku V Drahonicích na Žatecku to vře. Migrant se pokusil o sebevraždu, ostatní drží hladovku
V Drahonicích na Žatecku už jsou migranti. Některým se převoz nelíbil V Drahonicích na Žatecku už jsou migranti. Některým se převoz nelíbil
Bývalá věznice v Drahonicích na Žatecku a vojenská ubytovna v Litoměřicích domovem migrantů? Bývalá věznice v Drahonicích na Žatecku a vojenská ubytovna v Litoměřicích domovem migrantů?


Komentáře