V České Lípě mají nejdražší teplo. Od teplárny se odpojilo celé sídliště

Centrum České Lípy. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czCentrum České Lípy. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Česká Lípa - Českolipská teplárna výrazně zdražila odběratelům za teplo. Zdůvodňuje to úbytkem odběratelů, neboť od centrálního zdroje se odpojilo celé sídliště Sever.

Reklama

Za gigajoule zaplatí zákazníci českolipké teplárny 712 korun. To je více než o sto korun více, než je průměr v Česku. Důvodem je vybudování vlastních plynových kotelen v panelových domech na sídlišti Sever. Teplárna tak přišla o 1700 bytů, které odebíraly její teplo.

Nájemníci těchto bytů tak ušetří 200 korun za GJ. Vlastníkem bytů je firma CPI Byty.

Tento záměr se nelíbí vedení Českolipské teplárenské. Kritizují ho a varují, že je to nekoncepční řešení, když vzniklo 50 nových plynových kotelen, které jsou novými zdroji znečišťování ovzduší.

Ostatní obyvatelé města, kteří jsou závislí na teplárně, jsou nyní naštvaní na českolipskou radnici, která v minulosti prodala veškeré akcie a nyní nemá na cenu tepla vliv.

Podobná situace panovala i v Jablonci nad Nisou. Tamní situace se změnila ale poté, co město odkoupilo zpět většinový podíl v teplárenské společnosti. Poté rozhodlo o snížení cen.

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí
Údajného pedofila policie nenašla Údajného pedofila policie nenašla
Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?

Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista
Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8

Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu
Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný

Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou
Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery


Komentáře