V České Lípě mají nejdražší teplo. Od teplárny se odpojilo celé sídliště

Centrum České Lípy. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czCentrum České Lípy. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Česká Lípa - Českolipská teplárna výrazně zdražila odběratelům za teplo. Zdůvodňuje to úbytkem odběratelů, neboť od centrálního zdroje se odpojilo celé sídliště Sever.

Reklama

Za gigajoule zaplatí zákazníci českolipké teplárny 712 korun. To je více než o sto korun více, než je průměr v Česku. Důvodem je vybudování vlastních plynových kotelen v panelových domech na sídlišti Sever. Teplárna tak přišla o 1700 bytů, které odebíraly její teplo.

Nájemníci těchto bytů tak ušetří 200 korun za GJ. Vlastníkem bytů je firma CPI Byty.

Tento záměr se nelíbí vedení Českolipské teplárenské. Kritizují ho a varují, že je to nekoncepční řešení, když vzniklo 50 nových plynových kotelen, které jsou novými zdroji znečišťování ovzduší.

Ostatní obyvatelé města, kteří jsou závislí na teplárně, jsou nyní naštvaní na českolipskou radnici, která v minulosti prodala veškeré akcie a nyní nemá na cenu tepla vliv.

Podobná situace panovala i v Jablonci nad Nisou. Tamní situace se změnila ale poté, co město odkoupilo zpět většinový podíl v teplárenské společnosti. Poté rozhodlo o snížení cen.

-im-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze Nebezpečný Most: Muž okradl seniorku o peníze
Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom Kam se lidé v Ústeckém kraji nejvíce stěhují? Tato města zažívají boom
Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy

V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma
Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje? Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?
Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš


Komentáře