Uzavírka mostu bude Litoměřice dusit po celý rok, zkomplikuje dopravu

Mírové náměstí v Litoměřicích. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Mírové náměstí v Litoměřicích. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Litoměřice - Pevné nervy budou potřebovat řidiči, kteří od dubna 2015 budou projíždět Litoměřicemi na Českou Lípu nebo zamíří přímo do města. Rekonstrukce Tyršova mostu - a uzavírka - výrazně zkomplikuje cestování.

Reklama

Uzavírka Tyršova mostu je naplánována od 1. dubna 2015. Jezdit se po něm nebude až do konce roku 2015, s otevřením se počítá po 1. lednu 2016. Již nyní je dobudována provizorní lávka pro chodce, kteří budou moci přes most i v době rekonstrukce chodit. Pro pěší (i cyklisty) se tedy nic nemění.

Naopak pro osobní auta, autobusy i náklaďáky jsou připraveny objízdné trasy. Jedna ze Želetic přes Mlékojedy k mostu Generála Chábery. Druhá od okružní křižovatky před Lovosicemi v Prosmykách.

Společnou dopravní tepnou se stanou ulice Mrázova a Na Valech. Zde u pošty bude světelná signalizace (semafory), aby auta vůbec mohla vyjíždět z ulic Sovova a Osvobození.

V provozu bude nový "kruháč" na Vojtěšském náměstí, tedy u Severky. Ten však bude poslední březnový víkend zcela uzavřen kvůli pokládce poslední živičné vrstvy.

ČTĚTE:  Rozkopané autobusové nádraží i Mírové náměstí, uzavřený most. Litoměřice čekají hororové měsíce

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře