Ústečtí zastupitelé zařízli Činoherní studio. Zrušili o.p.s, chtějí příspěvkovou organizaci

Ústecký magistrát. Foto: archiv MojeÚstecko.czÚstecký magistrát. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L. - Tři minuty před půl jednou v noci z pondělí na úterý 4. března 2014 ústečtí zastupitelé dvaceti hlasy rozhodli, že z obecně prospěšné společnosti Činoherní divadlo Ústí nad Labem se stane příspěvková organizace.

Reklama

Pondělní zastupitelstvo města Ústí nad Labem začalo ve 14 hodin, ale skončilo až po půl jedné v noci. Ústečtí radní v čele s primátorem Vítem Mandíkem (ČSSD) se rozhodli zaříznout a zrušit Činoherní divadlo Ústí nad Labem o.p.s., které dosud provozovalo Činoherní studio.

Zastupitelé odhlasovali, že vznikne příspěvková organizace města Činoherního divadla, která bude pod přímým řízením vedení města.

Naopak nebyl vyslyšen protinávrh, který předložila Karola Haasová a zastupitelé ODS, aby zastupitelstvo města Ústí nad Labem schválilo rozpočtovou změnu v kapitole v řádku 23 tak, že název řádku se mění z názvu činohra na název Činoherní divadlo o.p.s. Jinými slovy, Činoherní studio by získalo vyčleněných 12 milionů korun na činohru.

Zároveň v protinávrhu zastupitelstvo ukládá radě města předložit do dalšího zasedání návrh koncepce financování kulturních organizací ve městě Ústí nad Labem. Tento protinávrh ale nebyl přijat,

Následně se pokusil zastupitel Tomáš Jelínek navrhnout další protinávrh, aby Činoherní studio získalo 10 milionů korun místo 8 milionů korun. Avšak o tomto návrhu nebylo umožněno hlasovat.

Ochrannou známku Činoherní studio si registrovalo město, které ji bude podle slov radního Arna Fišery udělovat vybranému souboru. Naopak Činoherní divadlo Ústí nad Labem o.p.s. čeká likvidace. Město také Činohernímu divadlu vypoví nájemní smlouvu pro budovu divadla.

Nová příspěvková organizace dostane od města letos osm milionů korun. Ve správě bude mít budovu divadla, zároveň má vyjednat přechod zaměstnanců divadla a jejich divadelních představení.

Herec Jiří Maryško měl být zadržen policií po zastupitelstvu poté, co radnímu Janu Eichlerovi vlepil facku do tváře. Jiří Maryško v noci skončil na policii, byl vyslechnut. Nakonec policisté herce propustili. Ještě před tím si vyslechl, že se dopustil přestupku  proti občanskému soužití. Přestupkem se v přestupkovém řízení bude zabývat přestupková komise města Ústí nad Labem. Jiří Maryško vlepil facky radnímu Janu Eichlerovi. Herce zadržela policie

ČTĚTE: Kauza Činoherní studio: Legendární divadlo po 40 letech končí

-pt-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře