Ústečtí zastupitelé odmítli regulaci hazardu. Referendum nebude

Hazard v Ústí nad Labem bude i nadále. Foto: archiv Ústí BEZ hazarduHazard v Ústí nad Labem bude i nadále. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu

Ústí n/L. - Velká prohra pro zastánce omezení a nejlépe zrušení hazardu na území města Ústí nad Labem. Zastupitelé na posledním zasedání omezení heren neschválili, ani referendum nevyhásili.

Reklama

Pouze zastupitelé v pondělí (1.9.2014) po dlouhé diskusi uložili úředníkům, aby zpracovali dopady možné nulové tolerance na rozpočet města a městských obvodů.

Odpůrci hazardu neuspěli ani s referendem, protože se jim nepodařilo sebrat dostatečný počet podpisů pod petici. A zastupitelé sami ze sví iniciativy referendum nevyhlásili.

Zastupitelé odmítavé stanovisko obhajovali zejména nedostatkem peněz, pokud by byl hazard na území města zrušen. Prý by Ústí nad Labem přišlo o desítky milionů ročně, což by nejvíce "odskákaly" městské obvody.

Právě městské části se k zákazu heren staví negativně. Zřejmě se ani neuskuteční referendum. Iniciátorům petice se totiž ani podruhé nepovedlo sesbírat potřebný minimální počet podpisů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře