Ústečtí zastupitelé odmítli regulaci hazardu. Referendum nebude

Hazard v Ústí nad Labem bude i nadále. Foto: archiv Ústí BEZ hazarduHazard v Ústí nad Labem bude i nadále. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu

Ústí n/L. - Velká prohra pro zastánce omezení a nejlépe zrušení hazardu na území města Ústí nad Labem. Zastupitelé na posledním zasedání omezení heren neschválili, ani referendum nevyhásili.

Reklama

Pouze zastupitelé v pondělí (1.9.2014) po dlouhé diskusi uložili úředníkům, aby zpracovali dopady možné nulové tolerance na rozpočet města a městských obvodů.

Odpůrci hazardu neuspěli ani s referendem, protože se jim nepodařilo sebrat dostatečný počet podpisů pod petici. A zastupitelé sami ze sví iniciativy referendum nevyhlásili.

Zastupitelé odmítavé stanovisko obhajovali zejména nedostatkem peněz, pokud by byl hazard na území města zrušen. Prý by Ústí nad Labem přišlo o desítky milionů ročně, což by nejvíce "odskákaly" městské obvody.

Právě městské části se k zákazu heren staví negativně. Zřejmě se ani neuskuteční referendum. Iniciátorům petice se totiž ani podruhé nepovedlo sesbírat potřebný minimální počet podpisů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře