Ústečtí radní ve střetu zájmů. Činoherák Ústí 12 milionů zatím nedostane

Jana Bohuňková, Martin Hausenblas, Jaroslav Achab Haidler. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czJana Bohuňková, Martin Hausenblas, Jaroslav Achab Haidler. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Tří radní, z nichž dva jsou náměstci primátora za hnutí PRO! Ústí, jsou ve střetu zájmů. Proto Činoherák Ústí zatím nedostane slíbených 12 milionů pro rok 2015.

Reklama

Když před týdnem ústečtí radní jednali o dotaci pro spolek Činoherák Ústí, předpokládali, že s opozicí porojednají návrh 12 milionové dotace pro divadelníky a na nejbližším zastupitelstvu peníze schválí. Jenže všechno je jinak.

Pokud by došlo ke schválení, nově zvolení politici ve složení Martin Hausenblas, Jaroslav Achab Heidler a Jana Bohuňková by měli problém. Ten by mohl ohrozit i čerstvě vytvořenou koalici.

Paradoxní je, že ke střetu zájmu již došlo. 12milionovou dotaci radní schválili už 2. prosince 2014, jenže trojice politiků z PRO! Ústí opomněla oznámit střet zájmů. všichni tři totiž působí ve spolku Činoherák Ústí.

"Bezprostředně po jednání informovali o pochybení koaličního partnera. Nadto s ohledem na dvanáctimilionovou dotaci vyšla najevo další právní nejistota, a proto bylo usnesení o souhlasu s dotací pro rok 2015 revokováno a zastupitelstvu nebude příští týden předloženo," řekla pro MojeÚstecko.cz mluvčí města Romana Macová.

Činoherák Ústí se sice může vrátit do budovy Činoherního studia na Střekově, ale zatím je v nejistotě, jak bude vypadat jeho financování v roce 2015.

"O podpoře činohry bude rada města dále jednat. Radní se jednoznačně shodli na tom, že vůle podpořit činnost spolku je neměnná a udržení činohry ve městě zásadní. Vrátit Činoherák na Střekov bylo v předvolebním programu obou uskupení a je rovněž jedním z bodů koaliční smlouvy. Nyní je nutné v pokračujícím časovém presu zajistit zodpovědné řešení, které bude předloženo zastupitelstvu města na začátku příštího roku," uvedla Romana Macová.

Činoherák Ústí by měl získat překlenovací dotaci milionu korun s tím, že Hausenblas, Bohuňková a Haidler co nejdříve vystoupí ze spolku.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře