Ústecký primátor Petr Nedvědický je pod tlakem kvůli milionovým pozemkům. Hájil se i příběhem o babičce

Petr Nedvědický (vpravo). Reprofoto: Facebook/ULdebaty
Petr Nedvědický (vpravo). Reprofoto: Facebook/ULdebaty

ÚSTÍ NAD LABEM - Ústecká aféra nového primátora Petra Nedvědického (ANO) pokračuje. Ten před zhruba deseti lety koupil pozemky u Krupky, aby je poté výrazně zhodnotil. Vydělal na nich miliony.

Reklama

Kauza se týká pozemků, které mělo údajně od Pozemkového fondu získat město Krupka, ale nakonec je koupil tehdejší místostarosta a současný starosta Krupky Zdeněk Matouš (ČSSD) a s ním i současný ústecký primátor Petr Nedvědický (ANO).

Příběh před lety natočila Česká televize, konkrétně pořad Reportéři ČT. A "oživila" ho letos po komunálních volbách.

Kauza s pozemky získala "grády" poté, co se objevila informace, že na "milionovém obchodě" vydělal i Petr Nedvědický. Ten byl zvolen primátorem Ústí nad Labem a musel čelit i demonstraci před ústeckým magistrátem.

Při ustavujícím zastupitelstvu pak údajně kritici Nedvědického z řad veřejnosti nebyli připuštěni do sálu.

A navíc nejhlasitějším kritikem se stal historik z ústeckého městského muzea Martin Krsek, který je opozičním zastupitelem z hnutí PRO!Ústí.

Rozjitřené emoce ale pokračují.

Petr Nedvědický v rozhovoru pro facebookovou skupinu UL debaty se po dotazu moderátora, studenta ústeckého gymnázia, hájil příměrem o babičce. Konkrétně o babičce opozičního zastupitele Martina Krska.

"Řekněte mně, jaký je rozdíl mezi mnou a třeba panem Krskem, který si koupil v době privatizace bytového fondu byt s babičkou. Za 28 tisíc nebo za kolik. A nechal babičku spokojeně zemřít, nastěhoval se do něj a byt má dneska hodnotu 750 tisíc korun,“ řekl Petr Nedvědický v rozhovoru pro studentský projekt UL debaty.

A dále prohlásil: "On jí nedal ani korunu, on dal tehdy městu 28 tisíc za kvartýr. Jaký je rozdíl mezi mnou, který si koupil od státu legálně pozemky, ten pozemek zušlechtil a následně prodal?“

Kauza pozemků v Krupce spočívá především v tom, že došlo ke změně územního plánu. Politik z Krupky Zdeněk Matouš či Petr Nedvědický měli údajně mít na změnu územního plánu přímý vliv. Více reportáž České televize.

Aféra se ale dostala do osobní roviny.

Petr Nedvědický slovně zaútočil na Martina Krska. Ovšem po kritice se omluvil.

"Omlouvám se tímto panu Martinu Krskovi za tvrzení, která jsem uvedl v rozhovoru pro UL debaty. Uvedené informace jsem si neověřil a mé tvrzení nebylo vhodné," uvedl pro UL debaty Petr Nedvědický.

"Osobní útok Petra Nedvědického vůči mé osobě mne upřímně řečeno emočně rozhodil. Jeho forma je odporná a navíc se ani nezakládá na pravdě. Nikdy jsem žádný byt nevlastnil. Zmiňovaný byt si od města odkoupila babička s dědou po té, co v něm dvacet let bydleli. Po jejich smrti ho zdědila moje maminka. Jediný můj podíl v kauze "vyspekulovaný byt" tkvěl v tom, že jsem babičku v době svých studií velmi často navštěvoval, neboť mi vyvařovala výživné obědy:) Možná z toho neznámý informátor nového primátora vydedukoval mylnou informaci, že jsem tam bydlel. Stanou se takto podlé metody v Ústí standardem při očerňování opozičních kritiků?  O použitém příměru smyšlené kauzy s bytem (a to i kdyby se zakládala na pravdě) k Nedvědického miliónové machinaci s pozemky v Krupce se nemá smysl ani vyjadřovat," reagoval Martin Krsek.

Reklama

Hodnocení

3.18 hvězdiček / Hodnoceno: 11x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře