Ústecký magistrát vyhrál anticenu Zavřeno. Za Činoherní studio

Ústecký magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czÚstecký magistrát. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Hlavní cena Zavřeno v oblasti svobody projevu je určena pro Magistrát Ústí nad Labem za umlčení Činoherního studia. Tak vypadají výsledky v letošním ročníku soutěže otevřenosti úřadů, kterou každoročně pořádá nezisková organizace Otevřená společnost.

Reklama

Od poroty získalo hlavní cenu Zavřeno za umlčení Činoherního studia. Za stejný čin mu anticenu udělila také veřejnost v kategorii Svoboda projevu.

"Vedení města postupně umlčelo tradiční divadlo Činoherní studio. Důvody nejsou zřejmé, roli hrála skutečnost, že se několik členů souboru otevřeně a kriticky vyjadřovalo k vedení města," zdůvodnila neziskovka Otevřena společnost.

V říjnu 2013 město v tichosti vyměnilo správní radu Činoherního divadla o.p.s. a poté ho zrušilo zcela. Zastupitelstvo pak těsně před koncem svého funkčního období schválilo dotaci ve výši 24 mil. Kč spolku založenému jen měsíc předtím členy a příznivci vládní koalice bez zkušeností s divadelním provozem.

Dvanáct cen bylo letos rozdáno ve 12. ročníku soutěže otevřenosti úřadů OTEVŘENO x ZAVŘENO, jehož vítězové byli slavnostně oznámeni v pondělí 29. září 2014 v prostoru Era svět v Praze.

Šest ocenění získaly úřady v kategorii Otevřeno, která hodnotí pozitivní příklady otevřeného přístupu úředníků. Udělen byl stejný počet negativních cen Zavřeno za případy nepřístupnosti či arogance úředníků.

V kategorii Zavřeno dominuje město Ústí nad Labem, které získalo hned dvě anticeny za umlčení Činoherního studia.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře