Ústecký magistrát neuznal třetinu podpisů pod peticí za vypsání referenda o hazardu

Iniciativa Ústí BEZ hazardu nemá dostatek podpisů k vypsání referenda. Foto: archiv Ústí BEZ hazarduIniciativa Ústí BEZ hazardu nemá dostatek podpisů k vypsání referenda. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu

Ústí n/L. - Iniciativa Ústí BEZ hazardu musí do 21 dní sehnat potřebných skoro 30 procent podpisů pod petici požadující vypsání referenda k hazadru v Ústí nad Labem. Při kontrole podpisů totiž úředníci města velkou část podpisů neuznali.

Reklama

K tomu, aby bylo vypsáno místní referendum, iniciátoři petice potřebují v Ústí nad Labem získat minimálně 7500 podpisů. Iniciativa Ústí BEZ hazardu jich na petričních arších odevzdala 7690 podpisů. Po kontrole úředníky ústeckého magistrátu bylo uznáno 5479 podpisů.

Iniciativa tak musí sehnat nové podpisy. Má na to 21 dní.

"Víme, že například údaje od některých seniorů byly špatně čitelné, spousta lidí nechtěla dát celé datum narození. Třeba jen rok," řekl pro SeveročeskýDeník.cz Václav Pištora, lídr iniciativy.

Ta si udělá vlastní kontrolu. "Budeme od magistrátu chtít seznam vyřazených podpisů. Máme kopie všech archů a porovnáme si je. Počítali jsme s tím, že část podpisů bude proškrtána, ale víc než dva tisíce se mi zdají příliš," reagoval Václav Pištora.

Iniciativa chybějící podpisy chce doplnit. "Máme dostatečnou rezervu archů. I v případě, že by magistrát znovu vyškrtal 30 procent podpisů, měl by jich být dostatek. Případně ještě několik stovek nasbíráme," konstatoval Václav Pištora.

Ústí není jediným městem, které neuznalo podpisy iniciátorů petic k hazadru. Například v Chomutově tamní magistrát rovněž zpochybnil počet podpisů na petici.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře