Ústecký magistrát finalizuje opatření proti hazardu. Petici už podepsalo 4000 lidí

V Ústí nad Labem řeší regulaci hazardu, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČRV Ústí nad Labem řeší regulaci hazardu, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR

Ústí n/L. - Boj proti hazardu v Ústí nad Labem se dostal do další fáze. Magistrát města Ústí nad Labem vyzval iniciativy a další členy magistrátní skupiny k hernám, aby finalizovaly návrhy, jak regulovat automaty. Navíc Ústí BEZ hazardu již získalo téměř polovinu potřebných podpisů pro vypsání referenda.

Reklama

Iniciativa, která bojuje o uspořádání místního referenda o hernách s automaty, má nasbíráno 4000 podpisů z potřebných 9000. "Ti Ústečané, co podepsali, již projevili vůli rozhodnout si o hernách ve svém městě. Bereme to jako dobré znamení a pokračujeme dále," řekl pro SeveročeskýDeník.cz hlavní představitel iniciativy Václav Pištora.

Ten hodnotí i dosavadní průběh kampaně. "Z počátku šel sběr podpisů pomalu, zlom přišel při zahájení spolupráce s iniciativou Bijte na poplach, která měla čerstvé zkušenosti se sběrem podpisů pro záchranu Činoherního divadla. Spolupracujeme také s několika tvářemi nového hnutí PRO Ústí, například s Martinem Hausenblasem nebo hnutím Stop tunelům," prozradil Václav Pištora.

Iniciátor petice by chtěl dosáhnout požadovaného počtu podpisů, což je 9 tisíc, v polovině července 2014. Důvodem je dostatečný časový prostor pro projednání yvvolání referenda na zářijovém zastupitelstvu města.

"O hernách by si tak lidé mohli rozhodnout společně s komunálními volbami 2014 na podzim tohoto roku, dle zákona o místním referendu budou všechny předepsané lhůty splněny," podotkl Václav Pištora.

"Vyzývám všechny Ústečany, kteří ještě nepodepsali petici za vyvolání referenda, aby tak učinili na jednom z našich 17 podpisových míst, mohou si také vytisknout oficiální podpisovou listinu z webu www.ustibezhazardu.cz, a po naplnění lidmi s trvalým bydlištěm v Ústí odevzdat na libovolném petičním místě," sdělil Václav Pištora. "Jsme nejblíže konci heren s automaty v historii Ústí nad Labem, nepromarněme tuto šanci, která se nemusí opakovat."

Iniciativa byla také v těchto dnech oslovena magistrátem města a byla stejně jako ostatní členové magistrátní skupiny Hazard vyzvána, aby předložila svůj finální návrh, jak doporučuje tvrdý hazard ve městě řešit.

"Navrhli jsme, aby město vyhlásilo referendum samo a doporučili jsme tento návrh projednat již na zastupitelstvu, které zasedne 2. června 2014," upřesnil Václav Pištora.  "Představitelé města tak mají krásnou možnost ukázat svým občanům, jaký postoj k hazardu, který má drtivý sociální a ekonomický dopad na obyvatelstvo, zastávají."

ČTĚTE:  Kauza hazard: Z výsledků magistrátní skupiny jsem rozpačitý, říká Václav Pištora

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře