Ústecký magistrát finalizuje opatření proti hazardu. Petici už podepsalo 4000 lidí

V Ústí nad Labem řeší regulaci hazardu, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČRV Ústí nad Labem řeší regulaci hazardu, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR

Ústí n/L. - Boj proti hazardu v Ústí nad Labem se dostal do další fáze. Magistrát města Ústí nad Labem vyzval iniciativy a další členy magistrátní skupiny k hernám, aby finalizovaly návrhy, jak regulovat automaty. Navíc Ústí BEZ hazardu již získalo téměř polovinu potřebných podpisů pro vypsání referenda.

Reklama

Iniciativa, která bojuje o uspořádání místního referenda o hernách s automaty, má nasbíráno 4000 podpisů z potřebných 9000. "Ti Ústečané, co podepsali, již projevili vůli rozhodnout si o hernách ve svém městě. Bereme to jako dobré znamení a pokračujeme dále," řekl pro SeveročeskýDeník.cz hlavní představitel iniciativy Václav Pištora.

Ten hodnotí i dosavadní průběh kampaně. "Z počátku šel sběr podpisů pomalu, zlom přišel při zahájení spolupráce s iniciativou Bijte na poplach, která měla čerstvé zkušenosti se sběrem podpisů pro záchranu Činoherního divadla. Spolupracujeme také s několika tvářemi nového hnutí PRO Ústí, například s Martinem Hausenblasem nebo hnutím Stop tunelům," prozradil Václav Pištora.

Iniciátor petice by chtěl dosáhnout požadovaného počtu podpisů, což je 9 tisíc, v polovině července 2014. Důvodem je dostatečný časový prostor pro projednání yvvolání referenda na zářijovém zastupitelstvu města.

"O hernách by si tak lidé mohli rozhodnout společně s komunálními volbami 2014 na podzim tohoto roku, dle zákona o místním referendu budou všechny předepsané lhůty splněny," podotkl Václav Pištora.

"Vyzývám všechny Ústečany, kteří ještě nepodepsali petici za vyvolání referenda, aby tak učinili na jednom z našich 17 podpisových míst, mohou si také vytisknout oficiální podpisovou listinu z webu www.ustibezhazardu.cz, a po naplnění lidmi s trvalým bydlištěm v Ústí odevzdat na libovolném petičním místě," sdělil Václav Pištora. "Jsme nejblíže konci heren s automaty v historii Ústí nad Labem, nepromarněme tuto šanci, která se nemusí opakovat."

Iniciativa byla také v těchto dnech oslovena magistrátem města a byla stejně jako ostatní členové magistrátní skupiny Hazard vyzvána, aby předložila svůj finální návrh, jak doporučuje tvrdý hazard ve městě řešit.

"Navrhli jsme, aby město vyhlásilo referendum samo a doporučili jsme tento návrh projednat již na zastupitelstvu, které zasedne 2. června 2014," upřesnil Václav Pištora.  "Představitelé města tak mají krásnou možnost ukázat svým občanům, jaký postoj k hazardu, který má drtivý sociální a ekonomický dopad na obyvatelstvo, zastávají."

ČTĚTE:  Kauza hazard: Z výsledků magistrátní skupiny jsem rozpačitý, říká Václav Pištora

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře