Ústecký hokej v agónii. Zrušena příprava A týmu, probíhají jednání s věřiteli

Vedení HC Slovan Ústí. Foto: SeveročeskýDeník.cz/Radek PešoutVedení HC Slovan Ústí. Foto: SeveročeskýDeník.cz/Radek Pešout

Ústí n/L. - Situace v ústeckém hokeji je stále nevyřešená. Valná hromada HC Slovan Ústí se neuskutečnila, nejsou dořešeny personální otázky. Tým třeba nemá smluvně zajištěny trenéry, hráči s platnou smlouvou se musí připravovat sami.

Reklama

"Nemáme manažera a počkáme na valnou hromadu, zda nás odvolají nebo ne. Akciová společnost nemá pod smlouvou trenéry. Skrbkovi i Marešovi skončily kontrakty. Takže nemáme ani trenéry," oznámil na tiskové konferenci předseda představenstva ústeckých hokejistů Jiří Zdvořáček.

"Vladimír Evan předstoupil k hráčům a řekl jim, že s nimi chce jednat a s každým bude mluvit individuálně a řešit jednotlivé kroky," popsal nadále situaci v klubu.

Podle Zdvořáčka akciovka řeší závazky k věřitelům. "K insolvenčnímu návrhu se připojili další lidé. Pan Oulický a Městské služby, které uplatňují částku něco kolem milionu korun. K insolvenčnímu návrhu jsme zaujali takové stanovisko, že jsme po soudu chtěli prodloužit lhůtu pro vyjádření k závazkům. V představenstvu jsme si rozdělili úlohy, že s věřiteli chceme jednat. Jak s firmou All sport, tak s panem Oulickým i Městskými službami. Částku za hráče Tůmu jsme týmu HC Sparta Praha už zaplatili. Takže zbývají čtyři návrhy. K těm třem ještě firma Sport time," prozradil věřitele.

Naopak Zdvořáček nechce konkrétně specifikovat, jaké dluhy HC Slovan Ústí má. "Nechci komentovat výši dluhu. Ty částky, které se objevují v médiích, nejsou zcela přehnané ani nízké. Udělejte si obrázek sami (hovoří se o 30 milionech korun - pozn.red.). Nechceme prát špinavé prádlo na veřejnosti," komentoval to.

Předseda klubu se odmítl vyjádřit i k tomu, zda akciovka podá trestní oznámení na konkrétní lidi, kteří měli klubu způsobit dluhy. "Bez komentáře," reagoval na dotaz Zdvořáček.

Kvůli tomu, že poslední vlaná hromada nebyla usnášeníschopná, bude svolána nová, a to na 5. června 2014.

"Dnes (5.5.2014) měla začít letní příprava hráčů, kterou jsem ale zrušil. Hráči, kteří u nás mají smlouvu se budou měsíc připravovat individuálně. Případná další letní příprava bude svolána po valné hromadě. Máme skupinu hráčů, která nemá smlouvu. Zatím jsme jim neuplatnili smlouvu, protože ještě nevíme, jak společnost dopadne. Záleží na nich, jestli si najdou jiný klub a nebo počkají na vyřešení situace. Dluhy a pohledávky k nim stále platí," uzavřel Jiří Zdvořáček.

Zda se v Ústí nad Labem bude hrát 1. liga, to záleží na občanském sdružení. "To vlastní licenci a musíte se zeptat jich," dodal předseda představenstva akciové společnosti, který nastínil, že akciovka nemá žádný majetek, kromě pár počítačů.

Vladimír Evan, který mluví za občanské sdružení a je držitelem licence na 1. ligu, konstatoval, že přihlášku do soutěže HC Slovan podá. "Stojí 40 tisíc korun," upřesnil. "Není ale jasné, kdo tu soutěž bude hrát. Počítáme ale s tím, že by akciovka nemusela existovat. Čekáme na rozhodnutí valné hromady akciovky. Jiný klub, třeba z 2. ligy, nás o licenci nepoptával."

"Mládež v Ústí nad Labem bude pokračovat, bez ohledu na situaci v A týmu," ujistil Vladimír Evan. Podle předsedy představenstva akciovky Zdvořáčka město vyčkává. "Situace je netěší, vedení města vývoj sleduje."

ČTĚTE: Naděje pro ústecký hokej. Zachránit ho mají junioři

Bývalý kmotr ústecké ODS Patrik Oulický půjčil hokejistům. Klub míří do insolvence

Ústecký hokej stále v ohrožení. Hráči alespoň vědí, jak velké jsou dluhy

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře