Ústecký hokej stále v ohrožení. Hráči alespoň vědí, jak velké jsou dluhy

Ústečtí Lvi se 1. ligu v hokeji už nemusí zahrát. Foto: HC Slovan ÚstíÚstečtí Lvi se 1. ligu v hokeji už nemusí zahrát. Foto: HC Slovan Ústí

Ústí n/L. - Ani meeting ze závěru dubna 2014 mezi vedením klubu Ústeckých Lvů s hokejisty mnoho optimismu do budoucnosti ústecké hokejové organizace nevlil. Hráči se dozvěděli, jak na tom jejich klub je ekonomicky. Situace ale nadále zůstává nejasnou.

Reklama

Teoretický konec hokeje v Ústí nad Labem stále není odvrácen. Situace by se zase mohla vyjasnit 29. dubna 2014, kdy je naplánována valná hromada. Ta by měla rozhodnout o tom, jakým způsobem se klub dále vyvíjet.

Po schůzce s hráči to totiž není stále úplně jasné. Jen vyšlo na povrch, že dluhy sahají až k 30 milionům korun, což řadu hráčů pochopitelně překvapilo.

„Myslel jsem si, že se jedná tak o polovinu této částky,“ říká pro SeveročeskýDeník.cz brankář Zdeněk Orct. Ten je ze současné situace také smutný. Zkušený brankář působí v Ústí nepřetržitě od roku 2009 a další sezónu ve žlutomodrém dresu už patrně nepřidá. „Končí mi smlouva a nadále v Ústí asi působit nebudu,“ prozradil.

Ústecký hokej sužují problémy, po skvělých sezónách korunovanou ročníkem 2007-2008 stráveným v extralize, by ústecký hokejový příběh mohl skončit úplně.

„Dluh se tvořil poslední tři roky. Dlužíme i hráčům, kteří u nás už dlouho nehrají,“ prozrazuje bývalý manažer Vladimír Evan.

Pokud bude Ústí chtít nadále startovat v první lize, musí doložit, že má všechny pohledávky splacené. „Černým scénářem je konec hokeje v Ústí,“ nezastírá nový předseda představenstva Zdvořáček.

I kdyby nakonec Ústí naskočilo do dalšího ročníku první ligy, je možné, že by se tak stalo s úplně novým kádrem a za ještě snížených podmínek. „Většině hráčů končí smlouvy, opce jsme neuplatňovali vzhledem k nastalé situaci. Bude tedy záležet, jestli hráči budou chtít pokračovat za nových podmínek, které ale budou pravděpodobně nižší, než v minulé sezóně,“ řekl Evan.

ČTĚTE:  Krach hokeje v Ústí nad Labem? Rozhodne se do května

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony


Komentáře