Ústecký hokej stále v ohrožení. Hráči alespoň vědí, jak velké jsou dluhy

Ústečtí Lvi se 1. ligu v hokeji už nemusí zahrát. Foto: HC Slovan ÚstíÚstečtí Lvi se 1. ligu v hokeji už nemusí zahrát. Foto: HC Slovan Ústí

Ústí n/L. - Ani meeting ze závěru dubna 2014 mezi vedením klubu Ústeckých Lvů s hokejisty mnoho optimismu do budoucnosti ústecké hokejové organizace nevlil. Hráči se dozvěděli, jak na tom jejich klub je ekonomicky. Situace ale nadále zůstává nejasnou.

Reklama

Teoretický konec hokeje v Ústí nad Labem stále není odvrácen. Situace by se zase mohla vyjasnit 29. dubna 2014, kdy je naplánována valná hromada. Ta by měla rozhodnout o tom, jakým způsobem se klub dále vyvíjet.

Po schůzce s hráči to totiž není stále úplně jasné. Jen vyšlo na povrch, že dluhy sahají až k 30 milionům korun, což řadu hráčů pochopitelně překvapilo.

„Myslel jsem si, že se jedná tak o polovinu této částky,“ říká pro SeveročeskýDeník.cz brankář Zdeněk Orct. Ten je ze současné situace také smutný. Zkušený brankář působí v Ústí nepřetržitě od roku 2009 a další sezónu ve žlutomodrém dresu už patrně nepřidá. „Končí mi smlouva a nadále v Ústí asi působit nebudu,“ prozradil.

Ústecký hokej sužují problémy, po skvělých sezónách korunovanou ročníkem 2007-2008 stráveným v extralize, by ústecký hokejový příběh mohl skončit úplně.

„Dluh se tvořil poslední tři roky. Dlužíme i hráčům, kteří u nás už dlouho nehrají,“ prozrazuje bývalý manažer Vladimír Evan.

Pokud bude Ústí chtít nadále startovat v první lize, musí doložit, že má všechny pohledávky splacené. „Černým scénářem je konec hokeje v Ústí,“ nezastírá nový předseda představenstva Zdvořáček.

I kdyby nakonec Ústí naskočilo do dalšího ročníku první ligy, je možné, že by se tak stalo s úplně novým kádrem a za ještě snížených podmínek. „Většině hráčů končí smlouvy, opce jsme neuplatňovali vzhledem k nastalé situaci. Bude tedy záležet, jestli hráči budou chtít pokračovat za nových podmínek, které ale budou pravděpodobně nižší, než v minulé sezóně,“ řekl Evan.

ČTĚTE:  Krach hokeje v Ústí nad Labem? Rozhodne se do května

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře