Ústecký herec Jiří Maryško je obviněn ze dvou trestních činů

Status na Facebooku Jiřího Maryšky. Reprofoto: Facebook
Status na Facebooku Jiřího Maryšky. Reprofoto: Facebook

Ústí n/L. Herec Jiří Maryško, který působí v autorském Divadle Demagog či ve spolku Činoherák Ústí, je obviněn policií ze dvou trestních činů. Herec zveřejnil na sociální síti Facebook fotografii z filmu Lidice zachycující popravu s komentářem, že si takto představuje úklid ústeckého magistrátu.

Reklama

Vyjmenoval přitom konkrétní bývalé i současné zastupitele města Ústí nad Labem.  Krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová médiím uvedla, že jde o podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a trestný čin výtržnictví.

Podle policejní mluvčí podezřelý Jiří Maryško na počátku února 2015 prostřednictvím sítě Facebook zveřejnil nevhodný komentář, který naplnil skutkovou podstatu uvedených trestných činů. "Za uvedené jednání mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let," dodala Veronika Hyšplerová.

Na Maryšku bylo podáno několik trestních oznámení. Například ze strany zastupitelky Květoslavy Čelišové (KSČM) či mluvčího Památníku Terezín a člena ústecké ODS  Tomáše Riegera. S kritikou se ozvali i přeživší z Lidic.

Jan Maryško se na svém facebookovém profilu později omluvil.

ČTĚTE:  Jiřího Maryšku vyšetřuje policie. PRO! Ústí se od herce distancuje

Jiří Maryško vlepil facky radnímu Janu Eichlerovi. Herce zadržela policie

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře