Ústecké Zoo dostane od města méně peněz a čeká na ředitele

Graf alokace peněz do kultury v Ústí nad Labem. Zdroj: Město Ústí n.L.
Graf alokace peněz do kultury v Ústí nad Labem. Zdroj: Město Ústí n.L.

Ústí n/L. - Špatná zpráva pro Zoo Ústí nad Labem. To pro rok 2015 musí počítat s méně penězi, vedení města počítá s ponížením příspěvku z rozpočtu. Zoologická zahrada navíc stále nezná jméno nového ředitele po odvolání Mariny Vančatové.

Reklama

V rámci balíku alokace finančních prostředků do kultury v roce 2015 nejvíce peněz získá Severočeské divadlo, muzeum a zoo. To však má částku oproti předchozímu roku poníženou.

Zoo může podle mluvčí města Veroniky Vendlové počítat s maximálním ročním příspěvkem 29 milionů korun.

Na 12 milionů se může těšit Činoherák Ústí, na menší díl z balíku peněz Kulturní středisko, pak malá kultura, informační středisko a Dům dětí a mládeže (DDM). Vyplývá to z grafu (bez konkrétních částek), který zveřejnil ústecký magistrát.

"Radní vzali na vědomí alokaci finančních prostředků pro kulturu v roce 2015 ve výši 116,309 milionu korun. Jednotlivé položky zobrazeny v alokačním grafu, jsou víceméně orientační. Podrobnější rozbor totiž přinese teprve připravovaná kulturní koncepce města, která má být hotova do června 2015," sdělila pro MojeÚstecko.cz mluvčí města Romana Macová.

"V rámci alokovaných prostředků z položky činohra ve výši 12 milionů korun bylo radními schváleno poskytnutí dotace pro Činoherák Ústí, spolek, a to na první pololetí 2015 částkou 6 milionů korun. Načasování k pololetí je vedeno s ohledem na připravovanou kulturní koncepci města, která bude zastupitelstvu předložena na jeho červnovém zasedání, a také s ohledem na alokaci finančních prostředků do všech oblastí  kultury ve městě v roce 2015," dodala mluvčí magistrátu.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře