Ústecké Zoo dostane od města méně peněz a čeká na ředitele

Graf alokace peněz do kultury v Ústí nad Labem. Zdroj: Město Ústí n.L.Graf alokace peněz do kultury v Ústí nad Labem. Zdroj: Město Ústí n.L.

Ústí n/L. - Špatná zpráva pro Zoo Ústí nad Labem. To pro rok 2015 musí počítat s méně penězi, vedení města počítá s ponížením příspěvku z rozpočtu. Zoologická zahrada navíc stále nezná jméno nového ředitele po odvolání Mariny Vančatové.

Reklama

V rámci balíku alokace finančních prostředků do kultury v roce 2015 nejvíce peněz získá Severočeské divadlo, muzeum a zoo. To však má částku oproti předchozímu roku poníženou.

Zoo může podle mluvčí města Veroniky Vendlové počítat s maximálním ročním příspěvkem 29 milionů korun.

Na 12 milionů se může těšit Činoherák Ústí, na menší díl z balíku peněz Kulturní středisko, pak malá kultura, informační středisko a Dům dětí a mládeže (DDM). Vyplývá to z grafu (bez konkrétních částek), který zveřejnil ústecký magistrát.

"Radní vzali na vědomí alokaci finančních prostředků pro kulturu v roce 2015 ve výši 116,309 milionu korun. Jednotlivé položky zobrazeny v alokačním grafu, jsou víceméně orientační. Podrobnější rozbor totiž přinese teprve připravovaná kulturní koncepce města, která má být hotova do června 2015," sdělila pro MojeÚstecko.cz mluvčí města Romana Macová.

"V rámci alokovaných prostředků z položky činohra ve výši 12 milionů korun bylo radními schváleno poskytnutí dotace pro Činoherák Ústí, spolek, a to na první pololetí 2015 částkou 6 milionů korun. Načasování k pololetí je vedeno s ohledem na připravovanou kulturní koncepci města, která bude zastupitelstvu předložena na jeho červnovém zasedání, a také s ohledem na alokaci finančních prostředků do všech oblastí  kultury ve městě v roce 2015," dodala mluvčí magistrátu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře