Úřednice z mosteckého magistrátu zachránila Dernerovou. Může kandidovat do Senátu

Alena Dernerová. Foto: archiv Senát
Alena Dernerová. Foto: archiv Senát

MOST - Dva dny před volbami do Senátu úřednice z magistrátu v Mostě rozhodla, že Alena Dernerová může kandidovat. Přestože místopředsedkyně hnutí Severočeši.cz Hana Jeníčková požádala na krajském úřadě k jejímu vyškrtnutí.

Reklama

"Magistrát města Mostu dnes (středa 5.10.2016) písemně oznámil oběma prvním místopředsedům politického hnutí Severočeši.cz, kterými jsou Hana Jeníčková a Jiří Zelenka, že Alena Dernerová je kandidátkou pro volby do Senátu Parlamentu ČR," sdělila médiím mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková.

Magistrát se v uplynulých dnech zabýval dvěma podněty, které obdržel od první místopředsedkyně hnutí Severočeši.cz Hany Jeníčkové, která úřadu doručila odvolání zmocněnce a prohlášení zmocněnce o odvolání kandidatury kandidáta pro volby do senátu, a dále podnětem prvního místopředsedy stejného politického hnutí Jiřího Zelenky, který svým podnětem podání Hany Jeníčkové zpochybnil.

"Protože nebyly nadevše pochybnosti odstraněny nejasnosti v otázce, kdo a v jakém rozsahu je v současnosti oprávněn jednat za politické hnutí Severočeši.cz a zda úkony učiněné Hanou Jeníčkovou byly činěny osobou legitimovanou k tomuto jednání, a protože v obdobné věci dosud nerozhodoval Nejvyšší správní soud ani jiný k tomu příslušný soud, nezbývá Magistrátu města Mostu než k podání Hany Jeníčkové nepřihlížet," uvedla Alena Sedláčková.

"Cítím se poškozena situací, kterou způsobila Hana Jeníčová tím, že se bez mandátu snažila zasáhnout do mé kandidatury. Praktiky severočeského klondajku opět v praxi ukázaly, jak negativně ovlivňují náš život, ale i přesto všechno moje kandidatura je platná," uvedla pro SeveročeskýDeník.cz Alena Dernerová.

Alena Dernerová kandiduje v senátních volbách za obvod Most.

SOUVISEJÍCÍ: Severočeši.cz vyškrtnuti z krajských voleb. V Senátu předčasně končí Alena Dernerová

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře