Uplacené volby? Ve čtvrtích měst se sociálně slabými obyvateli mají být hlídky

Radnice v Lovosicích. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czRadnice v Lovosicích. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Teplicko - Některá města na severu Čech se připravují na možné ovlivnění komunálních a senátních voleb. I letos hrozí, že může docházet k uplácení voličů. Zejména z řad sociálně slabých obyvatel problémových částí obcí.

Reklama

Na údajné uplácení s odvoláním na poznatky z vlastního monitoringu upozrnila ve středu (8.10.2014) lovosická buňka hnutí ANO. Podněty podle informací uveřejněnými na svém facebooku předala policii.

V Krupce na Teplicku nevládní organizace, které bojují proti korupci, zase dělají přednášky v hospodách, jak se zachovat, když se setkají s nabídkou za peníze vhodit předem vyplněný volební lístek s již definovanou politickou stranou. Právě v Krupce se před čtyřmi lety konaly komunální volby natřikrát.

Někteří starostové se rovnou obracejí na pomoc státní policii. Ta ale většinou upozorní, že je nepolitická. Zasáhla by až v případě konkrétního incidentu. Další možností, jak se bránit s kupčením hlasy, se strany a hnutí obrací na občany.

S údajným uplácením se měli objevit případy i v Bílině. Tři týdny před víkendovými komunálními volbami MF Dnes  s odvoláním na obyvatele města, zveřejnila, že ve městě na Teplicku llidé dostávali nabídku tři sta korun za hlas. Právě o předvolební dění v Bílině se zajímají nevládní organizace.

ČTĚTE:  Volby 2014. Lovosické ANO předalo policii podněty údajného uplácení voličů

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo


Komentáře